Ціни на соєву та пальмову олію знизилися на даних звіту USDA
Складна ситуація у Червоному морі підтримує ціни на нафту на високому рівні, а нові атаки хуситів на цивільні кораблі та обстріл Іраном американських баз в Іраку посилять напруженість в регіоні.
Протягом тижня березневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 2,7% до 78,3 $/барель, що відповідає рівню минулого місяця, хоча наприкінці минулого року вони перевищували психологічний рівень 80 $/барель. Світовий попит на нафту залишається досить низьким.
У січневому звіті експерти USDA знизили у порівнянні з оцінками грудня прогноз світового виробництва рослинних олій з 223,6 до 223,03 млн т, що на 2,7% або 5,85 млн т перевищить показник 2022/23 МР. Аналітики очікували значного зменшення прогноз урожаю сої та виробництва соєвої олії в Бразилії, але це компенсується покращенням перспектив виробництва сої в Аргентині.
Оцінку світових кінцевих запасів рослинних олій у 2023/24 МР знижено з 30,7 до 30,41 млн т (30,88 млн т у 2022/23 МР), що дещо перевищить середній показник останніх 3 років.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго після виходу звіту USDA впали на 1% до 1062 $/т (-5,2% за місяць) на тлі сильнішого, ніж очікували трейдери, зниження прогнозу світового виробництва сої.
Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa, що зростали сім сесій поспіль, вчора впали на 1,5% до 3800 рінггитів/т або 817 $/т (+2,9% за тиждень, +1,3% за місяць) під тиском скорочення попиту.
За даними сюрвейєра AmSpec Agri Malaysia, експорт продуктів з пальмової олії з Малайзії за 1-15 січня зменшився у порівнянні з аналогічним періодом грудня на 2,6% до 604 тис т. Цьогоріч країна наростить виробництво пальмової олії завдяки збільшенню пропозицій робочої сили, але ситуацію ускладнюють правила ЄС та США, спрямовані проти вирубування лісів та використання примусової праці.
Скорочення попиту з боку Китаю та Індії утримує ціни на рослинні олії на низькому рівні на тлі значного обсягу світової пропозиції.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом