Ціни на соняшник в Україні відновлюються після падіння до найнижчого в сезоні рівня
У березні в Україні різко знизилися ціни попиту на соняшник з боку переробників, які зіткнулися з проблемами реалізації та відвантаження продукції через чорноморські порти. Минулого тижня експортні ціни попиту впали на 70-100 $/т з 510-530 $/т до 420-435 $/т з доставкою до Румунії та Болгарії, після чого внутрішні закупівельні ціни знизилися на 10-15% або 2000-2500 грн/т до найнижчого в сезоні рівня 12500-15500 грн/т або 340-425 $/т з доставкою на завод.
Причиною різкого зниження цін стало падіння котирувань на соняшникову олію, які опустилися з 1000-1050 $/т до 850-870 $/т з доставкою в Болгарію.
Ринки соняшника та соняшникової олії залишалися малоактивними, оскільки виробники стримували продажі соняшника на внутрішньому ринку або намагалися реалізувати його за кордон, а переробники очікували рішення про продовження дії зернового коридору щоб планувати поставки олії та шроту до Індії та Китаю.
Травневі ф’ючерси на пальмову олію з понеділка почали відновлюватися і вже виросли на 5,6% до 3707 ринггитів/т або 839 $/т, що на 6% поступається рівню двох тижнів тому. Причиною зростання є скорочення виробництва та нарощування експорту в Малайзії. За даними асоціації виробників, за 1-25 березня виробництво зменшилося у порівнянні з аналогічним періодом лютого на 22,9%, тоді як експорт, за оцінками сюрвейєрів, виріс на 11,4-19,8%.
На китайській біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію вчора виросли на 1,1%, а на пальмову – на 1,2%.
В Болгарії ціни попиту на соняшник почали зростати на тлі блокування експорту з України, а скорочення виробництва оливкової олії в Іспанії найближчим часом посилить попит на соняшникову олію.
Чутки про можливе призупинення експорту соняшникової олії з рф в разі продажів нижче встановленого рівня також підтримують ціни на соняшникову олію.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом