Ціни на ріпак падають на прогнозах збільшення урожаю в Австралії, не зважаючи на прогнози зменшення урожаю в ЄС
Останніми тижнями світові ціни на ріпак залишалися стабільними, але прогнози збільшення урожаю каноли в Австралії призвели до падіння котирувань.
Експерти ABARES у новому щоквартальному звіті підвищили прогноз урожаю каноли в країні у 2023/24 МР з 4,9 до 5,2 млн т, що поступатиметься торішнім рекордним 7,3 млн т але перевищить середній 5-річний показник.
На паризькій MATIF листопадові ф’ючерси на ріпак вчора впали на 2% до 455,75 €/т або 489 $/т (-2% за тиждень, -4% за місяць), але їх підтримав прогноз зменшення урожаю ріпаку в ЄС на 0,4 млн т, що частково компенсує нарощування виробництва в Австралії.
Агенція Strategie Grains знизила прогноз урожаю ріпаку в ЄС у 2023/24 МР з 19,3 до 18,9 млн т, що на 2,4% поступатиметься 19,4 млн т сезону 2022/23. Найбільше виробництво знизиться у Франції, Німеччині та Румунії.
Листопадові ф’ючерси на канолу з понеділка впали на 1,8% до 797,5 CAD/т або 585 $/т (-1,9% за тиждень), що майже відповідає рівню минулого місяця. Канадська канула залишається найдорожчою, тому не може конкурувати з австралійським або українським ріпаком на ринку ЄС.
За даними Canadian Grain Commission, з початку сезону (станом на 27 серпня) Канада збільшила експорт каноли у порівнянні з відповідним періодом минулого року втричі до 300 тис т на тлі зниження курсу канадського долара та цін у доларовому еквіваленті, що підвищило конкурентоспроможність каноли.
Україна вже зібрала 4,1 млн т ріпаку, з яких, за прогнозами, зможе експортувати 4 млн т, що тисне на ціни на ріпак в ЄС.
Закупівельні ціни на ріпак залишаються на рівні 14800-15000 грн/т або 365-370 $/т з доставкою в порти Дунаю та 390-410 €/т з доставкою на DAP Німеччина або Прибалтика.
Ф’ючерси на нафту марки Brent за тиждень виросли на 5,9% до найвищого з листопада 2022 р рівня – 90 $/барель на тлі рішення Саудівської Аравії продовжити до жовтня скорочення видобутку на 1 млн барелів/добу, тоді як рф скоротить видобуток на 300 тис барелів/добу замість запланованих 500 тис барелів/добу.
Подорожчання нафти підтримає ціни на ріпак, але скорочення імпорту нафти до Китаю та Індії на тлі погіршення макроекономічних показників в Китаї зменшить попит на нафту. Водночас послаблення санкцій США щодо Ірану збільшить надходження на ринки іранської нафти, що також обмежить зростання цін.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом