Ціни на ріпак опускаються під тиском збільшення пропозицій нового урожаю
Зниження соєвих котирувань на біржі в Чикаго посилює тиск на ціни ріпаку та каноли, які дешевшають протягом останнього місяця.
В Канаді сприятлива погода дозволяє збирати канолу без втрат, що може покращити прогноз виробництва. А посушливі умови в Австралії поки не вплинули на котирування.
Листопадові ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF з початку вересня впали на 12,8%, зокрема минулого тижня – на 6,6% до 419,75 €/т або 445 $/т, але їх може підтримати несприятлива для розвитку посівів погода в Україні.
Листопадові ф’ючерси на канолу у Вінніпезі з початку вересня впали на 14,9%, але протягом минулого тижня – лише на 1,8% до 705 CAD/т або 518 $/т.
Листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго з 1 вересня впали на 8,3% до 467 $/т, та залишаються під тиском активної сівби в Бразилії та збирання урожаю в США.
На тлі блокування поставок ріпаку з України до сусідніх країн ЄС та морем Австралія нарощує експорт каноли. За даними Oil World, у липні країна експортувала 424 тис т каноли, у серпні – 359 тис т, що все одно значно перевищує 152 тис т серпня 2022 р. Загалом у 2022/23 МР Австралія експортувала 5,36 млн т каноли (із прогнозованих 6,5 млн т), з яких 2,77 млн т – до ЄС та 0,77 млн т до Японії.
В Україні ціни на ріпак залишаються на рівні 330-345 $/т з доставкою до портів Чорного моря та Дунаю та 380-390-410 €/т з доставкою до портів Балтії та заводів Німеччини. Але зростання вартості автоперевезень та дефіцит вантажівок, обумовлений активним збиранням пізніх культур, зменшують обсяги пропозицій.
Деякі фермери перенесли продаж ріпаку на новий рік, оскільки вважають, що 30-50% посівів ріпаку буде втрачено, якщо протягом 3 тижнів не пройдуть дощі на тлі плюсових температур.
Станом на 9 жовтня озимим ріпаком в Україні засіяно 1,11 млн га із запланованих 1,45-1,9 млн га, а стан посівів ріпаку – незадовільний.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом