Ціни на ріпак нового урожаю в Україні залишаються під тиском заблокованого експорту
Після стрімкого зростання цін на ріпак у першій половині червня на 20% (слідом за спекулятивним зростанням соєвих котирувань) минулого тижня на біржі в Парижі вони впали на 10%. Це посилює песимізм українських аграріїв, які в новому сезоні постраждають від низьких цін на ріпак.
Серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі вчора виросли на 2,6% до 442 €/т або 482 $/т, втративши за тиждень 6,2% ціни. На ціни тисне покращення стану посівів ріпаку в ЄС та каноли в Канаді, а також збільшення пропозицій українського ріпаку.
В Канаді опади покращують стан посівів каноли, а ринки очікують звіту по посівних площах, який Статистичне бюро країни оприлюднить 28 червня. Аналітики оцінюють площі сівби каноли у 21,8 млн акрів у порівнянні з 21,4 млн акрів торік. Якщо фактичні площ виявляться більшими, то тиск на ціни посилиться.
Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі вчора виросли на 2,4% до 722 CAD/т або 550 $/т, майже не змінившись за тиждень, хоча й додали 9,4% за місяць.
За 45 тижнів поточного сезону Канада експортувала 7,4 млн т каноли, що на 55% випереджає темпи минулого неврожайного року.
В Україні форвардні ціни на ріпак з доставкою в порт минулого тижня виросли до 330-350 $/т, проте з понеділка впали до 330-340 $/т. Попит з боку європейських покупців залишається низьким, і ціни не перевищують 390-400 €/т для доставки до Прибалтики або портів Польщі чи Румунії. Переробники дають за ріпак 13000-13800 грн/т з доставкою на завод, і фермери готові пропонувати великі партїі, оскільки ціна в портах не перевищує 13000 грн/т.
Можливе блокування чорноморських портів України після 18 липня сильно обмежить експорт ріпаку до ЄС, де урожай цього річ виросте до 21 млн т у порівнянні з 19 млн т у 2021/22 МР.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом