Ціни на пшеницю знову підскочили після ударів ЗСУ по російським кораблям у Чорному морі
Світові цини на пшеницю зросли після того, як Україна використала морські безпілотники, щоб пошкодити російський нафтовий танкер і військово-морське судно. Такі атаки поставили під загрозу головний шлях експорту російських товарів через Чорне море. Про це пише Bloomberg.
Ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій товарній біржі піднялися у понеділок на 3,4% до 6,545 доларів за бушель, а у Сіднеї торгувалися на рівні 6,4725 доларів після нападу України на російський військово-морський корабель.
Видання пише, що рішення Києва розпочати війну з Росією в Чорному морі відбулося після того, як 17 липня Володимир Путін відмовився від “зернової угоди” за посередництва ООН і узгодженої ракетної кампанії проти українських портів. В результаті український експорт зернових значно скоротився, тоді як російський це не вплинуло.
На Чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку Росія щодня продає на світових ринках, а також є основним транзитним коридором для казахської сирої нафти.
Цього року ф’ючерси на пшеницю все ще впали майже на 20% через перспективи високого врожаю від ключових експортерів і все ще великий буфер глобальних запасів.
“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту є набагато сильнішою, ніж загроза українському експортному коридору”, — сказав Оле Хоу, головний виконавчий директор брокера та радника IKON Commodities.
Росія є одним з найбільших експортерів пшениці, яку переміщують саме водним шляхом. Наразі в РФ збирають врожай зернових, що робить цей час вирішальним для доставки врожаю на ринки та забезпечення достатньої пропозиції для обмеження глобальних витрат на продовольство.
Нагадаємо, 5 серпня Україна оголосила про воєнну загрозу для судноплавання в акваторії шістьох російських портів на Чорному морі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом