Ціни на пшеницю продовжують опускатися, незважаючи на прогнози значного скорочення площ сівби у США
Міністерство сільського господарства США оприлюднило перший у цьому році прогноз площ сівби, згідно з яким у 2024 р площі під кукурудзою та пшеницею зменшаться у порівнянні з минулим роком, а під соєю виростуть, оскільки рентабельність її вирощування вища, хоча ціни й впали до багаторічних мінімумів.
За прогнозом USDA, що площі сівби під кукурудзою у США скоротяться у порівнянні з минулим роком з 94,6 млн акрів до 91 млн акрів, хоча аналітики оцінювали їх у 91,6 млн акрів, а під пшеницею – на 2,6 до 47 млн акрів. Водночас площі сівби сої виростуть на 3,9 млн акрів до 87,5 млн акрів, тоді як аналітики оцінювали їх у 86,7 млн акрів.
Попри те, що прогнози USDA поступаються середнім оцінкам аналітиків, котирування на кукурудзу та пшеницю продовжили опускатися, навіть у більшій мірі, ніж на сою.
На біржі в Чикаго березневі ф’ючерси на кукурудзу вчора впали ще на 1,5% до 164,5 $/т (-3% за два дні), а на сою – лише на 0,7% до 427,1 $/т (-2,1% за два дні).
Березневі ф’ючерси на американську пшеницю вчора також знизилися, незважаючи на прогноз скорочення площ сівби, а саме:
- на 3,3% до 208,3 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 2,1% до 211,6 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 0,7% до 241,8 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
На ціни тисне покращення погоди та перспектив урожаю сої та кукурудзи у Південній Америці, а також низькі темпи експортних продажів з США.
За даними StoneX, південнокорейська компанія MFG придбала 68 тис т кукурудзи виробництва Південної Америки або Південної Африки з поставкою на початку червня за ціною 238 $/т C&F, а Алжир закупив 120 тис т кукурудзи за ціною 230 $/т C&F.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом