Ціни на пшеницю поки не відреагували на заяву Міноборони України про небезпеку судноплавства у Чорному морі
Після заяви міноборони рф про те, що всі кораблі, які прямують до портів України вважатимуться воєнними цілями, Міністерство оборони України оголосило про симетричну позицію відносно судів, що заходитимуть до російських портів у Чорному морі.
У вчорашній заяві Міноборони повідомило, що з 0:00 годин 21 липня всі кораблі у Чорному морі, які прямують до рф або окупованих нею українських портів, вважатимуться потенційними перевізниками воєнних вантажів з усіма відповідними ризиками.
Також Україна повідомила про заборону судноплавства у північно-східній частині Чорного моря та Керченсько-Єнікальській протоці з 05:00 20 липня 2023 р. через значну небезпеку.
«Погрожуючи цивільним кораблям, які перевозять продовольство з портів України, атакуючи ракетами та безпілотниками цивільну інфраструктуру мирних міст, навмисно створюючи воєнну загрозу на торговельних шляхах, кремль перетворив Чорне море на небезпечну зону, тому відповідальність за всі ризики має нести влада рф», – заявило Міноборони України.
Нагадаємо, що такій заяві передували три поспіль нічні атаки Одеси, де розташовані основні глибоководні порти України, а також офіційний вихід рф із зернової угоди.
В середу рф заявила, що всі судна у Чорному морі, які прямують до портів України, вважатимуться перевізниками воєнних вантажів та законними цілями. Це призвело до подорожчання пшеничних ф’ючерсів, з огляду на можливу небезпеку для кораблів, які будуть заходити до портів Дунаю.
На тлі заяви міноборони рф та обстрілів портів України пшеничні котирування на біржах в Чикаго та Парижі виросли на 8,2% та 8,5%. Але на зустрічну заяву Міноборони України ціни майже не відреагували, оскільки ринок не вірить, що Україна атакуватиме цивільні судна, тому такі погрози призведуть лише до зростання вартості страхування кораблів, що прямують до портів обох країн.
Вчора вересневі ф’ючерси виросли:
- на 0,9% до 321,4 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 0,5% до 331,4 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
- на 0,8% до 255,75 €/т або 284,25 $/т – на пшеницю на паризькій Euronex.
Водночас ціни на чорноморську пшеницю в Чикаго впали на 0,2% до 238,5 $/т, а на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго залишилися на рівні 267,4 $/т.
Експортні продажі пшениці з США за 7-13 липня склали лише 170 тис т, а загалом у сезоні – 5,19 млн т, що на 31,6% поступається торішнім темпам.
Експерти IGC знизили прогноз світового виробництва пшениці у 2023/24 МР на 2 млн т до 784 млн т через зменшення оцінки для Аргентини з 19 до 17,5 млн т.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом