Ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі, – НБУ
Світові ціни на продовольство знизилися завдяки значній пропозиції зерна. Надалі зниження цін уповільнять гірші врожаї пшениці в Канаді та Австралії, а також кукурудзи в Бразилії в наступному році.
Про це йдеться у звіті Національного банку України про фінансову стабільність за грудень 2023 року.
Однак ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі через швидше зростання пропозиції порівняно з попитом.
Загалом нижчі світові ціни на сировинні товари негативно впливають на обсяги українського експорту, передусім агропродукції. Разом з тим основною проблемою для українських експортерів залишаються логістичні обмеження. Після припинення росією дії «зернового коридору» Україна та партнери змогли організувати транспортний маршрут Чорним морем. Однак українська інфраструктура на морі та Дунаї перебуває під постійними повітряними ударами. Додатковим стримуючим чинником є обмеження на експорт окремої аграрної продукції до країн-сусідів. Україна залишає за собою право звернутися до Світової організації торгівлі для розв’язання торговельних суперечок. Також проблемою є блокування руху вантажівок з України протестувальниками в Польщі та Словаччині.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом