Ціни на пальмову олію зростуть у другому півріччі, оскільки Ла-Нінья створює ризик для постачання
Ціни на пальмову олію, ймовірно, продовжать зростати в другій половині року, оскільки наступ Ла-Нінья ставить під загрозу і без того обмежені поставки найбільш споживаної у світі рослинної олії повідомляє The Edge Malaysia.
Очікується, що погодне явище розпочнеться у вересні або жовтні, що може принести аномальні дощі ключовим виробникам Південно-Східної Азії, за словами Дональда Кіні, метеоролога та прогнозиста Maxar. Хоча поки що складно сказати, наскільки інтенсивними будуть опади, явище загрожує збоями в польових роботах, коли врожай зазвичай досягає піку. Плантації олійної пальми вже постраждали від нестійкої погоди, обмеженого розширення та старіння дерев, що призвело до зростання цін понад 5% цього року і зробило ринок все більш вразливим для подальших спадів по врожаю.
За словами Джуліана Макгілла, сільськогосподарського економіста та керуючого директора консалтингової компанії Glenauk Economics, потенційні сильні дощі через Ла-Ніньї «створять звичайні проблеми під час піку врожаю пальм, порушивши збирання врожаю та транспортування».
“Це може призвести до короткострокового дефіциту пальмової олії, що може підштовхнути ціни вгору в короткостроковій перспективі”.
Ф’ючерси в Малайзії завершать рік на рівні RM4000 за тонну, згідно з медіаною 30 оцінок в опитуванні Bloomberg серед трейдерів, аналітиків та керівників плантацій. Це призведе до першого річного приросту з 2021 року, що потенційно призведе до зростання цін на продовольство в усьому світі.
“Фактори, за якими слід стежити, – це погода та попит”, – сказав Дораб Містрі, досвідчений трейдер і директор Godrej International Ltd.
Згідно з дослідженням, ціни, ймовірно, зростуть до RM4200 у 2 півріччі 2024 року. Однак, якщо вплив Ла-Нінья виявиться м’якшим, пальма може впасти до RM3750 у період з серпня по вересень, перш ніж знову зрости, як показало дослідження.
Згідно з дослідженням, у 2024 році пальмова олія, ймовірно, коштуватиме в середньому RM3960 порівняно з RM3798 минулого року. Також очікується, що на ринок вплинуть деякі інші фактори. Суха погода в регіоні Чорного моря може завдати шкоди посівам соняшника, а дії Індонезії щодо додавання більшої кількості біопалива в дизельне паливо скоротять надлишок пальмової олії, що експортується.
Раніше міністр плантацій та сировинних товарів Малайзії Датук Сері Джохарі Абдул Гані заявив, що ціна на малайзійську пальмову олію стане неконкурентоспроможною порівняно з цінами інших країн-виробників, якщо чинний в країні податок на непередбачений прибуток (WPL) не буде переглянутий. Він закликав використовувати новітні технології для збільшення виробництва, щоб гарантувати, що сектор пальмової олії в Малайзії залишиться конкурентоспроможним та актуальним відповідно до глобальних змін.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом