Ціни на пальне продовжуть падати в опті. Через профіцит палива посівна не вплине на ринок
Ціни на паливо в Україні продовжують знижуватися через падіння цін на нафту та котирувань на пальне в Європі. Посівна кампанія не виправдала сподівань трейдерів та не призвела до підвищення цін на пальне. Ринок залишається профіцитним попри закупівлю пального аграріями.
Засновник групи “Прайм” Дмитро Льоушкін каже, що ціни на нафту марки Brent на минулому тижні(20-26 березня) коливалися в діапазоні 70-75 доларів за барель. На цьому тижні(27 березня – 2 квітня) цей тренд продовжиться.
“Коли в ЄС вводили обмеження цін на російську нафту всі очікували, що на світовому ринку буде дефіцит. Але вийшло навпаки. Через великі обсяги дешевої російської нафти всі інші країни також змушені знизити свої ціни” – каже Льоушкін.
Бізнесмен каже, що на український ринок разом зі зниженням котирувань діє також фактор контрабанди. Оскільки Україні важко протидіяти схемам, коли російське пальне потрапляє в Україну під сертифікатами інших країн трейдери на українському ринку вимушені знижувати свої ціни щоб конкурувати з контрабандним пальним.
“Ціноутворення в Україні має враховувати цей чинник. Ціна формуватиметься за європейськими котируваннями мінус 1-1,5 грн/л з урахуванням фактора контрабанди”, – каже Льоушкін.
Він зазначає, що посівна на котру розраховували гравці паливного ринку не призвела до підвищення цін на паливо.
“Пального настільки багато, що ми не побачимо ефекту посівної. Хоча за посівну споживання пального й не було таким масовим як при жнивах. Але ринок зараз настільки перелитий, що ми не побачимо цього ефекту”, – говорить Льоушкін.
Аналітик профільного видання “НафтоРинок” Олександр Сіренко говорить, що на минулому тижні котирування цін на пальне в Європі досягло показників 2021 року. Ціни на нафту опустилися до 74 доларів за барель, а тонна дизельного пального коштувала 800 доларів за тонну.
Разом з цим на українському ринку продовжилось незначне зниження цін в опті і майже зупинилось зниження цін на АЗС.
“Дизпаливо в опті знизилось на 2,4 грн/л, а в роздріб ціни знижували в основному регіональні мережі АЗС. Я підозрюю, що реалізація в АЗС є настільки низькою, що високою націнкою мережі хочуть компенсувати низькі проливи”, – говорить Сіренко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом