Ціни на пальмову олію зростуть на 4% у 2024 році через активний попит на біодизель та стагнацію виробництва
Очікується, що ціни на сиру пальмову олію в Малайзії (CPO) зростуть у 2024 році, оскільки стагнація виробництва, незважаючи на зростання попиту на біодизельне паливо, компенсує вплив збільшення виробництва конкуруючих олій, показало опитування Reuters.
Базові ціни на пальмову олію FCPOc3 становитимуть у середньому 3950 рінггітів ($837,93) за метричну тонну в 2024 році, що на 4,06% більше, ніж у 2023 році, відповідно до середньої оцінки 18 аналітиків та учасників галузі. Минулого року середні ціни впали на 23%.
“Ключовим фактором, який вплине на ціну CPO цього року, є реалізація мандата на біодизельне паливо B35 в Індонезії, що, як очікується, обмежить світові постачання пальмової олії на експортний ринок”, – сказав Ахмад Парвіз Гулам Кадір, генеральний директор Малайзійської Ради з пальмовій олії.
Індонезійська асоціація пальмової олії (GAPKI) повідомила, що експорт індонезійської пальмової олії цього року скоротиться приблизно на 4% і становитиме близько 29 мільйонів метричних тонн, оскільки внутрішнє споживання зростає з обов’язковим додаванням 35% біодизельного палива на основі пальмової олії.
СТАГНАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА
Очікується, що посушлива погода Ель-Ніньйо, яка розпочалася у другій половині 2023 року, практично не вплине на виробництво провідних виробників Індонезії та Малайзії.
Згідно з опитуванням, виробництво CPO у найбільшому у світі виробнику Індонезії, за прогнозами, зросте на 0,6% до 48,87 млн тонн цього року.
“Ель-Ніньйо торкнувся, можливо, лише 10-15% районів виробництва пальмової олії в Індонезії, тому я думаю, що вплив на виробництво мінімальний”, – сказав Фадхіл Хасан, представник GAPKI, додавши, що очікуваний обсяг виробництва CPO зросте приблизно на 4 % до 50,92 млн. тонн.
Тим часом, виробництво в Малайзії оцінюється в 18,75 млн. тонн, що на 1% більше, ніж минулого року, оскільки ситуація з робочою силою в другому за величиною виробники у світі покращується.
“Нестача робочої сили, як і раніше, є серйозною проблемою, але вона стала менш вираженою. В результаті компанії стають більш схильними вносити добрива, що зазвичай із запізненням підвищує продуктивність”, – сказав Джуліан Конвей Макгілл, економіст Glenauk Economics.
КОНКУРУЮЧІ ОЛІЇ
Пальмова олія конкурує з соєвою, соняшниковою та ріпаковою оліями. Збільшення поставок соєвої олії, особливо з Південної Америки, може скласти серйозну конкуренцію пальмовій олії у 2024 році.
Попит на пальмову олію може ослабнути в першому півріччі, оскільки очікується, що премія soyoil за пальмову олію знизиться через збільшення обсягів подрібнення бобів, а постачання до Південної Америки, як очікується, збільшаться на 11%, сказала Адітья Джеріпотула з Global Commodity Research.
Заміна іншими оліями, ймовірно, призведе до зниження світового попиту на пальмову олію, зокрема з боку промисловості, на 2-3%, додав Джеріпотула.
Попит з боку Європейського союзу також може бути обмежений новим законом, спрямованим на захист лісів, який передбачає суворе регулювання продажу товарів, пов’язаних із вирубкою лісів, сказав трейдер, що базується в Нью-Делі з глобального торгового дому.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом