Ціни на пальмову олію в 2024 році зростуть, оскільки Ель-Ніньйо обмежує виробництво в Індонезії – GAPKI
Ціни на сиру пальмову олію (CPO) у 2024 році, ймовірно, в середньому будуть як мінімум на 11% вищими, ніж цього року, оскільки погодні умови Ель-Ніньйо, як очікується, призведуть до скорочення виробництва у провідному виробнику пальмової олії Індонезії, повідомила у четвер Індонезійська асоціація пальмової олії (GAPKI).
У 2024 році середні ціни CPO, включаючи вартість, фрахт та страхування (CIF Rotterdam), можуть зрости до $1000 за метричну тонну з приблизно $900 у поточному році, сказав Фадхіл Хасан, голова відділу закордонних справ асоціації.
Скорочення поставок пальмової олії та конкуруючих олій, таких як соняшникова, яка постраждала внаслідок російсько-українського конфлікту, підтримає ціни на олію, включаючи пальмову, заявив він журналістам у кулуарах конференції.
Пальмова олія, що використовується у всьому, від тортів до шампунів і засобів для чищення, конкурує з соєвою олією, соняшниковою олією та ріпаковою олією, які виробляються в основному в Аргентині, Бразилії, Росії, Україні та Канаді.
За словами Хасана, у 2023 році виробництво CPO в Індонезії може зрости приблизно на 1 мільйон тонн із торішніх 46,7 мільйона тонн.
Однак очікується, що у 2024 році виробництво знизиться, і ступінь його залежатиме від інтенсивності погодних умов Ель-Ніньйо, сказав він.
«Вплив Ель-Ніньйо вже помітний. Температура зросла, і погода стала дуже посушливою. Реальний вплив цієї погоди на виробництво пальм ми побачимо наступного року», – сказав він, повідомляє Рейтер.
Ель-Ніньйо – це потепління тихоокеанських вод, що зазвичай призводить до більш посушливих умов в Азії, обмежуючи виробництво деяких культур, таких як олійна пальма, рис та пшениця.
Хоча Ель-Ніньйо призводить до скорочення кількості опадів в Індонезії, ефект менш виражений у Малайзії, другому за величиною виробнику у світі, і згідно з офіційним повідомленням Малайзії, очікується, що наступного року обсяги виробництва там зростуть.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом