Ціни на пальмову олію третій тиждень поспіль залишаються стабільними, тоді як на соєву продовжують опускатися
Сезонне збільшення пропозицій рослинних олій на світовому ринку посилює тиск на котирування, особливо на тлі скорочення попиту з боку Індії та Китаю.
Індія у жовтні зменшила імпорт продовольчих олій до 16-місячного мінімуму, оскільки переробники скоротили закупівлі внаслідок збільшення запасів.
Зниження ризиків конфронтації на Близькому Сході призвело до падіння цін на нафту на 5%, що посилило тиск на ціни рослинних олій.
Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії третій тиждень торгуються біля рівня 3750 рінггитів/т, і у п’ятницю сягнули 3768 рінггитів/т або 795 $/т, що тисне на високі котирування соєвої олії. Низькі ціни на пальмову олію стримуватимуть зростання цін на сусідніх ринках.
Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за три тижні впали на 9,8% до 1088 $/т (-11,8% за місяць) на тлі збільшення надходжень нового урожаю сої у США.
Експерти очікують, що у 2024 р виробництво пальмової олії в Малайзії залишиться стабільним, а в Індонезії – скоротиться щонайменше на 1 млн т. При цьому ф’ючерси на пальмову олію з листопада 2023 р по червень 2024 р торгуватимуться в межах 3700-4500 рінггитів/т. Також прогнозується, що Індія запровадить обов’язковий мандат біодизеля В35, що діятиме протягом всього 2024 р.
Основними чинниками впливу на котирування пальмової олії стануть посуха, викликана явищем Ель-Ніньо, та обсяги виробництва олії та біопалива.
Ціни попиту на соняшникову олію залишаються на рівні 850 $/т з доставкою покупцям, оскільки обсяг пропозицій української соняшникової олії з поставкою через порти Чорного моря зростає. Українські експортери намагаються повернути собі ринки, захоплені російськими продавцями соняшникової олії в період блокування чорноморських портів.
Низькі ціни на шрот опускають маржу переробки соняшника, а великий світовий урожай кукурудзи та фуражної пшениці обмежить зростання цін на фуражне зерно та шрот найближчим часом, особливо з огляду на прогнози збільшення виробництва сої у Південній Америці, де погода сприяє сівбі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом