Ціни на олійні тримаються стабільно: пропозиція на сою обмежена — трейдери
З початком нового тижня, олійні показують стабільність на ринку. Продавці продовжують отримувати хорошу премію за високоолеїновий соняшник. Про це пише SPIKE BROKERS в Telegram.
За їхніми словами, попит на сою залишається стабільним, проте пропозиція на олійну дещо обмежена. В експортному напрямку діапазон попиту на не ГМО-сою коливався на рівні $660-670 за т та за ГМО-сою — $525-535 за т на базисі DAP-кордон та СРТ-порти.
«На внутрішньому ринку соя торгується на рівнях 19000-19700 грн за т за не ГМО сою та 15800-18200 грн за т за ГМО-сою на базисі СРТ-завод залежно від регіону та якості», — йдеться в повідомленні
Зазначається, що внутрішні ціни на соняшник були на рівні 20000-22200 грн за т на базисі СРТ-завод залежно від масової частки олії (46-50%) в регіонах. Премія на високоолеїновий соняшник залишається 800-1000 у порівнянні зі звичайним соняшником.
Трейдери повідомляють, що нині пропозиція по кукурудзі досить значна, помітна націленість на спотові поставки. Проте, водночас покупці були не такі активні: попит зосереджується на поставках на базисі СРТ, щоб мінімізувати свої ризики з логістикою. Продавці ставили ціни на рівні $274 за т на базисі СРТ-порти, тоді як покупці підтримували вартість на рівні $268-272 за т залежно від напрямку та сертифікації.
Зазначається, що спотова пропозиція на пшеницю відзначилася на рівнях 10 тис. грн ($310) за т на базисі СРТ-порти. У свою чергу попит був зосереджений в діапазоні 9900-9950 грн ($306-309) за т на продовольчу пшеницю.
«Пшениця нового врожаю з поставкою у серпні була цікава покупцям на рівнях плюс-мінус $280 за т на базисі СРТ-порти за 3 клас», — повідомляють трейдери.
Нагадаємо, олійні та зернові знову дорожчають через погодні умови в Південній Америці та можливий конфлікт Росії та України. Цього місяця Україна зберегла високі темпи експорту кукурудзи, при цьому торгові компанії зосередилися на виконанні своїх контрактних зобов’язань на січень, попри стурбованість з приводу геополітичної напруженості між Росією та Україною.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом