Ціни на нафту та пшеницю зростають, оскільки експорт з Росії буде надовго зупинено
Санкції проти Росії за військове вторгнення в Україну щодня посилюються, міжнародні компанії відмовляються працювати з агресором, що незабаром зупинить всі експортно-імпортні операції.
Це змусить Путіна, владу та бізнесменів Росії зрозуміти, що у 21 столітті цивілізований світ не дозволить почати війну та бомбити мирні міста у центрі Європи, а вся відповідальність за розвал російської економіки буде на їх совісті. Військові та бізнес еліти Росії ще мають шанс спасти Росію, як для країну, для чого ї потрібно провести «буржуазну революцію», скинувши брехливу та корумповану владу.
Ціни на нафту та зерно на світових біржах продовжують зростати, оскільки світ бачить, що Україна не здається та чинить жорсткий опір, тому конфлікт буде затяжний. Також всім зрозуміло, що експорт нафти та зерна з Росії не відновиться, поки вона не виведе війська з захоплених у 2014 році територій України, зокрема й Криму.
Вчора травневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures виросли на 6% до 117 $/барель (на ранок 3 березня), а квітневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) – на 5,5% до 114,5 $/барель, додавши з початку військових дій 25% та 24,5% відповідно. Водночас ціни на російську нафту Urals падають на тлі відсутності попиту, і дисконт відносно еталонної марки Brent вже сягнув рекордних 18 $/барель. Попри відсутність прямих заборон відносно російської енергетичної галузі, більшість учасників ринку на бажає ризикувати в умов подальшої невизначеності.
В середу ОПЕК+ домовилися збільшити у квітні видобуток нафти на 400 тис барелів/добу. Проте невідомо, чи зможуть виробники це зробити, оскільки за даними Об’єднаного технічного комітету ОПЕК у січні видобуток був на 972 тис барелів/добу нижчим, ніж планувалося, оскільки Ірак, Нігерія та інші члени ОПЕК не змогли виконати квоти через відсутність видобутку, інвестицій чи внутрішні розбіжності.
Ціни на пшеницю сягнули найвищого з 2008 р рівня через ризики перебоїв поставок зерна через війну України та Росії.
Вчора на біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на пшеницю виросли на 7,6% до 10,59 $/бушель, а на кукурудзу – на 1,3% до 7,35 $/бушель або 289,4 $/т, що є найбільшим показником з 2013 року.
Україна та Росія є основними світовими експортерами агропродукції, які забезпечують 30% світового експорту пшениці, 19% кукурудзи та 80% соняшникової олії. Більша частина цих товарів відвантажується через порти Чорного моря, робота яких зараз зупинена. Судноплавні компанії поки не приймають заявки на доставку до або з цих країн.
На біржах США березневі ф’ючерси вчора виросли:
- на 7,6% або 27,56 $/т до 389,1 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 7,2% або 26,55 $/т до 395 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 0,4% або 1,56 $/т до 388,8 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
- на 8,8% або 31,5 $/т до 389,25 $/т на чорноморську пшеницю в Чикаго.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом