Ціни на молоко-сировину коливаються у широкому діапазоні

Джерело:  AgroTimes
молоко

Реальних експортних поставок української молочної продукції наразі мало. Тому ціноутворення головним чином залежить від внутрішнього ринку.

На цьому наголошують в Асоціації виробників молока (АВМ).

Так, перед Великоднем попит на молочні продукти зріс. До того ж на ринку відчувається зростання попиту через повернення біженців до України. Крім того, відновили  роботу заводи у деокупованих регіонах, але в областях, що постраждали від бойових дій, за попередніми підрахунками, пропозиція молока впала в середньому на 50%.

Якщо експортні продажі таки пожвавляться через скасування митного і тарифного регулювання з боку ЄС, це стане додатковим чинником зростання цін.

Нині ціни на молоко варіюються в широкому діапазоні – в залежності від регіону і воєнної ситуації.

Так, середня ціна на молоко екстраґатунку на початку травня була 10,4 грн/кг (без ПДВ). При цьому підприємства зі стабільними поставками мали ціну в межах 10,9-11 грн/кг. Хоча окремі господарства, які розташовані у безпосередній близькості до великих заводів, через що останні витрачають мінімум на логістику, отримують 11,1-11,2 грн/кг (без ПДВ).

Діапазон цін на молоко вищого ґатунку був на рівні 10-10,65 грн/кг. При цьому середній показник – 9,94 грн. Сировину першого ґатунку в середньому купували за 8,5-10 грн/кг (без ПДВ). Середня ціна була на рівні 9,82 грн/кг.

Ситуація на молочному ринку залежатиме найперше від подій на фронті, а також можливості відновлення і пожвавлення експорту, підкреслили в АВМ. Адже внутрішній попит обмежуватиметься через закінчення заощаджень українців і традиційного зниження  в літній сезон.

При цьому собівартість виробництва молока продовжує зростати, як і в більшості країн світу. Подорожчання паливно-мастильних матеріалів значно обмежуватиме ефективність ведення молочного бізнесу.

Як повідомлялося, індекс цін на молочну продукцію на останніх торгах GDT упав на 8,5%.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!