Ціни на мінеральні добрива продовжують рости
Станом на початок серпня на українському ринку селітра продавалась по 30-31 тис. грн, карбамід — по 36-41 тис. грн. Про це у матеріалі «Ціни — космос. Чи будуть аграрії економити на мінеральних добривах?» розповів директор з маркетингу та розвитку бізнесу компанії VVM Сергій Рубан.
Якщо ціни на NPK ще у травні складали 27-29 тис. грн, то вже на початку серпня зросли до 36,5-39 тис. грн. Особливо помітно зріс у ціні калій. Для порівняння: у вересні минулого року калій продавався по 15-15,5 тис. грн, у кінці травня цього року його відвантажували по 25-27 тис. грн, а на початку серпня — по 40-43 тис. грн.
За словами Сергія Рубана, хоча ціни на мінеральні добрива високі, та аграрії в західних регіонах, з вірогідністю 99%, залишать їх кількість на тому рівні, що і раніше. А от у прифронтових областях аграрії будуть вносити добрива по мінімуму. Немає коштів і високі ризики.
«Перевага буде надаватися продуктам низького та середнього цінового сегменту. Високоефективні продукти якщо і будуть використовуватися, то тільки з розрахунком що їх можна внести менше. На ринку завжди є 20% аграріїв-новаторів, які охоче беруть новий вид добрив. Вони впевнилися, що при правильному внесенні дорогі продукти більш ефективні, тому готові йти на експерименти. В поточному році про експерименти не чув. Але, наприклад, дорогі продукти компанії Yara ті інших відомих виробників аграрії беруть і достатньо активно», — розповів Сергій Рубан.
На світовому ринку ціни на азотну групу ростуть, натомість на калій гранульований падають. На NPK після спаду дещо вирівнялися.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом