Ціни на кукурудзу залишаються під тиском раннього збирання у США та підвищення прогнозу урожаю в Україні
Котирування на кукурудзу в Чикаго залишаються на найнижчому з кінця 2021 р рівні в очікуванні нового звіту WASDE, де, імовірно, буде знижено оцінку урожаю для США, але підвищено для України.
Аналітики очікують, що у вересневому звіті USDA буде знижено оцінку урожайності та, як наслідок, валового збору кукурудзи у США з 383 до 381 млн т, що значно перевищить торішній рівень.
За даними NASS USDA, кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані у США за тиждень зменшилася на 1% до 52% (53% торік), проте завдяки спекотній погоді дозріли та вже готові до збирання 34% посівів (28% в середньому за 5 років), а зібрано вже 5% (4% в середньому).
За перший тиждень нового сезону експорт кукурудзи склав 623,862 тис т у порівнянні з 783 тис т на попередньому тижні та 474 тис т за цей період торік. Загалом у 2022/23 МР було експортовано 37,26 млн т із прогнозованих USDA 41,3 млн т, тому початкові запаси нового сезону підвищать на 4 млн т.
Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли на 0,5% до 185,5 $/т, що відповідає рівню попереднього тижня та місяця, але на 30% поступається торішньому показнику.
Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі вчора впали на 0,7% до 211,5 €/т або 227,3 $/т (0% за тиждень, -5,3% за місяць, -34% за рік).
Бразилія нарощує експорт кукурудзи, що скорочує поставки з США та компенсує заблокований експорт з України.
Європейська агенція MARS вчора підвищила прогноз урожаю кукурудзи для України з 29,11 до 32,79 млн т, що на 3% поступатиметься середньому 5-річному показнику, та на 22% – рекордному урожаю 2021 р.
Темпи експорту кукурудзи з України знижуються внаслідок заблокованих портів Чорного моря. За липень – серпень експортовано лише 2,2 млн т зернової у порівнянні з 3,2 млн т за цей період торік.
Закупівельні ціни на кукурудзу в портах Дунаю падають на тлі подорожчання фрахту та зниження експортних цін попиту, особливо в країнах ЄС. Польща наполягає на продовженні заборони на імпорт зерна з України після 15 вересня, що посилює тиск на закупівельні ціни. Через відсутність експортного попиту закупівельні ціни на франко-елеваторах України впали до 4200-4500 грн/т.
На тлі блокування портів Чорного моря та продовження заборони на експорт до сусідніх країн ЄС внутрішні ціни можуть суттєво впасти, що завдасть фермерам значних збитків.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом