Ціни на кукурудзу в портах Чорного моря знизилися після зростання, пов’язаного з відновленням закупівель
Збирання кукурудзи в Україні збільшує пропозицію та посилює тиск на ціни, навіть на тлі активізації закупівель в портах Чорного моря.
Станом на 13 жовтня в Україні з 884,4 тис га або 22% площ зібрано 5,846 млн т кукурудзи з урожайністю 6,61 т/га. Завдяки сухій та теплій погоді вологість зерна складає 15-18%, що знизить витрати на сушіння та покращить якість кукурудзи в новому сезоні.
Темпи експорту кукурудзи залишаються низькими, і з 1 липня відвантажено лише 2,94 млн т (5,76 млн т торік), з них у жовтні – 255 тис т (916 тис т у жовтні 2022 р).
На тлі вдалого завантаження перших суден у портах Чорного моря трейдери активізують фрахт суден та відновлюють закупівлю та приймання кукурудзи у чорноморських портах.
Ціни закупівлі у чорноморських портах спочатку складали 125-130 $/т, як і в портах Дунаю, але протягом тижня вони знизилися до 105-115 $/т під тиском збільшення пропозицій, тоді як в дунайських портах ціни виросли на тлі скорочення поставок та посилення боротьби з компаніями, що купують за готівку.
На світовий ринок тисне збільшення пропозицій бразильської та американської кукурудзи. Тому грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго падали протягом тижня, хоча вчора виросли до 193,7 $/т (+3,3% за місяць) на даних про збільшення виробництва етанолу.
Листопадові ф’ючерси на кукурудзу в Парижі вчора виросли на 2,7% до 205,25 €/т або 216,2 $/т (-1,9% за місяць), незважаючи на низькі темпи імпорту в ЄС та прогнози збільшення виробництва у Франції.
У 2023/24 МР ЄС імпортував лише 5,07 млн т кукурудзи, що на 40% поступається торішнім темпам, хоча USDA прогнозує імпорт на рівні 24 млн т. Майже 2,25 млн т або 44,4% цього обсягу було поставлено з Бразилії, а 2,2 млн т або 43,6% – з України.
Блокування поставок з України до сусідніх країн ЄС тисне на ціни всередині ЄС, які зростають на тлі стримування продажів європейськими трейдерами та дефіциту української кукурудзи через проблеми з логістикою.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом