Ціни на газ в Європі впали нижче довоєнного рівня, що посилило тиск на котирування рослинних олій
Дуже теплий грудень та прогнози плюсових температур січня в Європі посилюють тиск на світові ціни на газ, та відповідно, на нафту. За даними біржі ІСЕ, на хабі TTF в Нідерландах котирування на газ за тиждень впали ще на 10% до 83 €/МВтч або 920 $/за 1000 м3.
Європейські підземні сховища заповнені газом на 86%, і відбір іде досить повільно завдяки теплій погоді, що на тлі стабільних поставок зрідженого природного газу, зокрема й зі США, призводить до зниження цін.
Лютневі котирування на природний газ у п’ятницю впали до 10-місячного мінімуму, але потім незначно виросли на тлі холодного фронту в США, що збільшив потребу в опаленні та порушив видобуток та експорт СПГ. За даними щотижневого звіту ЕІА, вперше за 11 місяців запаси природного газу в США перевищили середній 5-річний рівень та склали 87 млрд м3.
У п’ятницю ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 3,6% до 83,9 $/барель (+5% за тиждень), повернувшись до рівня попереднього місяця через морози у США та заяву рф про скорочення видобутку на 0,5-0,7 млн барелів/добу, імовірно викликаного зменшенням експорту внаслідок санкцій.
Експерти Citigroup вважають, що до кінця року ціни на нафту можуть впасти до 65 $/барель, а у 2023 році – до 45 $/барель в разі посилення рецесії світової економіки, яка стає реальною на тлі новин з Китаю.
Після несподіваної відмови Китаю від жорстких карантинних обмежень захворюваність на ковід-19 сягнула 1 млн випадків/добу, і найближчими днями цей показник може вирости вдвічі. Але незважаючи на рекордний спалах захворюваності, за останні 5 днів не повідомлялося про жодний летальний випадок внаслідок коронавірусу. Багато громадян самоізолюються, щоб не захворіти, що зменшує рівень споживання. Частина магазинів зачинена, а ліків від грипу не вистачає. Поширення пандемії може знизити попит на нафту та агропродукцію, яку Китай імпортує у значних обсягах.
Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії впали на 1,69% до 3893 рінггитів/т або 880,37 $/т, втративши 2,5% за тиждень та 4,3% – за два тижні.
Тиск на ціни посилила закупівля турецькою агенцією ТМО 24 тис т соняшникової олії з поставкою у січні-лютому за ціною 1214 $/т, тоді як на попередньому тендері 5 липня ТМО придбала 18 тис т соняшникової олії за ціною 1489,9 $/т EXW.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом