Ціни на бразильську сою зросли, що спонукало покупців шукати пропозиції в інших місцях
Передбачається, що китайські імпортери закупили щонайменше дві партії соєвих бобів із США за останні кілька днів, повідомили Reuters у вівторок зернові трейдери в Європі та США.
Точний обсяг був незрозумілий.
Один європейський трейдер повідомив, що для липневого постачання було куплено дві партії по 65 тисяч метричних тонн кожна.
Другий європейський трейдер повідомив, що у понеділок було куплено дві партії, також для липневого постачання з тихоокеанського північно-західного узбережжя США, причому покупцем, як передбачається, була китайська державна організація, яка здійснює закупівлю для резервів.
Темпи закупівель Китаєм американської сої цього року різко впали, оскільки найбільший у світі покупець сої все частіше звертався до дешевших поставок із Південної Америки. За даними агентства, Міністерство сільського господарства США також не повідомило про продаж американської сої до Китаю у 2024-2025 маркетинговому році.
Традиційно Бразилія відправляє більшу частину врожаю сої з березня до червня. Але повені в ключовому штаті Ріу-Гранді-ду-Сул-Ріу, що виробляє, порушили збір урожаю цього сезону і призвели до скорочення оцінок виробництва сої в штаті.
А за останні три тижні експортні преміальні ціни на бразильську жовту сою зросли, що спонукало покупців шукати пропозиції в інших місцях.
“Бразильські експортні премії різко зростають, оскільки їхній експортний сезон проходить свій пік, тому соєві боби в США виглядають більш привабливими”, – сказав один європейський трейдер. “Це відкриває вікно для США, але китайці все ще купують у Бразилії”.
Імпорт сої до Китаю з Бразилії зріс на 11,7% у квітні порівняно з роком раніше, оскільки свіжі бразильські боби продовжують прибувати до китайських портів із постраждалої від повені Бразилії, як показали дані китайської митниці у понеділок.
Тим часом китайський імпорт сої зі США за перші чотири місяці року знизився на 40% порівняно з роком раніше.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом