Ціни на азотні добрива нормалізуються через 1,5 року
Нормальним є співвідношення вартості добрив і пшениці близько 2:5, карбаміду і NPK — 3 та 3,5:1. Цілком реально повернення до цих співвідношень через 1,5 року за умови, що ціна азотних добрив знизиться на 47%, а вартість пшениці лишиться на сьогоднішньому рівні.
Про це повідомив керівник ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук під час конференції «АгроТрансформації 2023» у Варшаві.
«Сьогодні для добрив є проблема з логістикою, їх важко завезти, не відновлено логістичні шляхи, не запрацювали нормально заводи, дорогий газ та відчутний злам на ринку, оскільки росія — це 16% світового виробництва азотних добрив і найбільший світовий постачальник фосфорних добрив», — пояснює ситуацію Дмитро Гордейчук.
Він додає, що в Україні величезна проблема з ціноутворенням у виробників, які зараз знизили ціну аміачної селітри на 9 тис. грн/т — з 37 тис. грн до 28 тис. грн. Наразі собівартість селітри в Україні за поточних цін на газ складає трохи більше 13 тис. грн.
«В Україні зараз заборонено експорт природного газу, і ми маємо ціну 21 тис. грн за 1 тис. м³. Ми чекаємо, що собівартість знизиться до 18 тис. грн за 1 тис. м³. Тобто ми нормально зайдемо в азотний сезон, який починається в травні 2023 року».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом