Ціни на соняшник залишаються високими за підтримки ринків рослинних олій
Тривале подорожчання пальмової олії підтримує котирування соєвої та соняшникової олії, завдяки чому закупівельні ціни на соняшник в Україні на початку сезону залишаються на високому рівні.
Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після падіння минулого тижня з понеділка виросли на 3,6% до 4392 рінггитів/т або 1047 $/т, хоча два тижні тому вони сягали 4511 рінггитів/т або 1075 $/т. Попри гарні серпневі показники виробництва та експорту, ціни зростають завдяки зниженню Індією імпортного мита.
За даними торгівельної асоціації SSPOMA, в період 1-25 серпня виробництво пальмової олії в Малайзії виросло у порівнянні з аналогічним періодом липня на 8,5% внаслідок вищої врожайності. Водночас експорт за цей же період знизився, за даними сюрвейєрів, на 12-13%, що може розвернути ціни донизу, якщо така тенденція збережеться.
Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 3,3% до 1305 $/т під тиском зниження цін на сою та песимістичних настроїв ринків через теракти в Кабулі.
На біржі в Даляні котирування на пальмову олію виросли на 0,6% до 1286 $/т, а на соєву – на 0,5% до 1413 $/т.
В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1280-1330 $/т FOB для поставок у вересні – листопаді, проте попитом користуються поставки з пізнішими термінами.
Завдяки високому рівню цін на соняшникову олію закупівельні ціни на соняшник на старті сезону сягають 15500-16000 грн/т з доставкою на завод, а за швидкі поставки окремі покупці готові платити до 16500 грн/т.
Опади, що пройшли на всій території України та триватимуть ще тиждень, затримають збирання соняшника на півдні, що підтримає ціни на перші поставки на високому рівні. Але по мірі збільшення пропозицій ціни можуть знизитися.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом