COFCO прогнозує збільшення врожаю сої та кукурудзи у Бразилії у 2025 році
Китайська компанія COFCO International прогнозує потенційне збільшення врожаю сої та кукурудзи у Бразилії у сезоні 2024/25, а також готується до розширення ключового портового терміналу наступного року, що позиціонує її як одного з найбільших експортерів зерна у країні.
У письмових відповідях агентству Reuters у вівторок Луїс Ното, новий генеральний директор компанії із зернових та олійних культур у Бразилії, повідомив, що компанія почне експлуатацію першої черги нового терміналу в порту Сантос, найбільшому в Латинській Америці, у першій половині 2025 року.
Після завершення другого етапу у 2026 році експортні потужності компанії збільшаться з 4,5 млн до 14 млн тонн.
“COFCO має величезний потенціал зростання і надійний план, щоб стати ще більш значущою на ринках, на яких вона працює по всій Латинській Америці, особливо в Бразилії”, – повідомив Ното в електронному листі.
За його словами, розширений термінал в основному перевалюватиме соєві боби та кукурудзу, але компанія також могла б використовувати його для експорту кави, цукру та бавовни.
Ното, призначений у травні на посаду керівника місцевого підрозділу зерна та олійних культур COFCO, працював у конкуруючій компанії ADM 21 рік. Він сказав, що COFCO продовжить інвестувати в Бразилію, приділяючи особливу увагу поєднанню збільшення потужностей виробництва з довгостроковим стійким зростанням.
Бразилія, найбільший світовий виробник та експортер соєвих бобів, потенційно міг зібрати близько 170 мільйонів тонн олійних культур у 2024 році.
Проте, за даними Abiove за 2023/24 рік, сильна посуха в Центрально-Західному регіоні та сильні дощі на Півдні скоротили виробництво до 152,5 млн. тонн.
У разі кукурудзи менша посівна площа та нижча врожайність означають менші обсяги виробництва та експорту.
Незважаючи на менший, ніж очікувалося, обсяг виробництва сої, Ното заявив, що загалом експорт бразильської сої у 2024 році буде успішним, вказавши на «вищий накопичений експорт порівняно з 2023 роком», не вдаючись до подробиць.
“Що стосується експорту кукурудзи, наші цифри показують нижчий обсяг експорту в 2024 році порівняно з 2023 роком, в основному через менший врожай і більш високий внутрішній попит на етанол”, – сказав Ното.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом