Coceral знизила прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС 27 до рівня минулого року
Coceral знизила прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС-27 до 127,3 млн тонн з 129,5 млн тонн в мартовому прогнозі, що на 0,3% більше в річному порівнянні. Прогноз для ячменю скориговано до 49,47 млн тонн, що на 4,6% менше, ніж минулий сезон. Урожай кукурудзи було переглянуто до 61,1 млн тонн порівняно з мартовими прогнозами в 62,1 млн тонн.
Coceral зазначила, що причиною зниження є суха погода в північній частині ЄС, особливо в Швеції, Данії та країнах Балтії. Оцінка врожаю пшениці во Франції складає 35,06 млн тонн, що на 4% більше, ніж у минулому році. Прогноз виробництва пшениці для Німеччини та Іспанії було знижено через пізні дощі.
Урожай кукурудзи в ЄС-27 скориговано до 61,1 млн тонн порівняно з мартовими прогнозами в 62,1 млн тонн, але все ще вище, ніж у 2022 році. Збільшення прогнозу пов’язане з покращеними показниками кукурудзи у Венгрії, Румунії, Болгарії та Італії після посушливого року 2022.
Загальний прогноз виробництва зернових для ЄС-27 складає 273,4 млн тонн порівняно з 280,1 млн тоннами в мартовому прогнозі, але значно вище, ніж 266,8 млн тонн, зібраних у 2022 році. Прогнози на масличні культури включають 19,7 млн тонн рапсу, 10,8 млн тонн соняшнику та 3,12 млн тонн сої.
Стан посівів м’якої пшениці во Франції погіршився через посушливу погоду в сільськогосподарських регіонах. Оцінюється, що на 5 червня лише 88% посівів знаходилися в хорошому та відмінному стані, що є зниженням порівняно з попередніми тижнями. Також зменшилися показники озимого та ярового ячменю та кукурудзи в хорошому стані.
Поділ кукурудзи в урожаї ЄС розподіляється між країнами. За оцінками, найбільший врожай рапсу зберуть у Франції та Німеччині, де очікується виробництво відповідно 4,43 млн тонн та 4,65 млн тонн. Моніторинг FranceAgriMer показав, що стан посівів м’якої пшениці в Франції погіршується другий тиждень поспіль через посушливу погоду. Незважаючи на це, поточні показники значно перевищують рівень попереднього року і залишаються близькими до максимальних значень, зареєстрованих у 2011 році.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом