Через велику інтенсивність опадів господарству на Черкащині не вдалося провести сівбу по no-till
У СТОВ «Лан», що на Черкащині, планували цьогоріч запустити нульовий обробіток на деяких полях, але не вийшло — через велику інтенсивність опадів, після яких ґрунт швидко висох.
Про це SuperAgronom.com розповів Андрій Симоненко, головний агроном СТОВ «Лан» (Черкаська обл.), в рамках АгроЕкспедиції Посівна 2023, партнерами якої виступили BASF та Credit Agricole Bank.
Земельний банк господарства 2 тис. га. Вирощують зернові та олійні культури: кукурудзу на силос та зерно, пшеницю, соняшник, сою та кормові трави.
Андрій Симоненко розповів, що останніми роками переходять на мінімальні, ресурсозберігаючі технології обробітку ґрунту. При цьому стикаються з певними нюансами. Як, наприклад, цьогоріч.
«У квітні місяці у нас випало десь 96-98 мм опадів, але все моментально висохло… Приїхали сіяти, а сівалка не заходить…», — розповів агроном.
За його словами, поверхня поля взялась суцільним коржем, що довелось дискувати.
«Найкраще себе показує no-till, коли заходиш через ріпак. Пшениця після себе дуже гарно структурує ґрунт, і ріпак також. Сіяли кукурудзу та соняшник по ріпакові. Але дуже перезволожений ґрунт і якість сівби бажає кращого. Та немає вибору, строки піджимають і потрібно сіяти. Питання не в тому, що сошники залипають. Проблема, що прикатуючі колеса після секції сівалки ущільнюють поверхню. навіть кукурудзі було складно вилізти», — пояснив Андрій Симоненко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом