Через українсько-румунські прикордонні переходи передано понад 600 тис. т зернових за сім місяців
У січні–липні 2024 року через українсько-румунські прикордонні переходи передано 1 млн 878 тис. т вантажів. Показник на 13% нижчий, ніж за сім місяців 2023 року. Про це йшлося під час онлайн-наради представників АТ «Укрзалізниця» з перевізниками Румунії та Молдови 13 серпня.
Левова частка вантажів прямувала через прикордонний перехід Вадул-Сірет—Дорнешти — 1 млн 595 тис. т. Показник на 7% нижчий, ніж за підсумками семи місяців торік. На 37% скоротився обсяг передачі вантажів через другий українсько-румунський прикордонний перехід — Дяково—Халмеу. Через нього за сім місяців прямувало 283 тис. т вантажів.
Серед переданих номенклатур лідером є зернові вантажі та продукти помелу. Їх передано 616 тис. т. На другому місці — нафтовантажі з показником 417 тис. т. Цементу передано 330 тис. т. На четвертій сходинці — лісові вантажі (220 тис. т). Також серед лідерів — мінбудматеріали з показником 97 тис. т.
Скорочення фіксується стосовно обсягів передачі зернових, кам’яного вугілля та нафтопродуктів. У свою чергу зросли показники передачі мінбудматеріалів, цементу та лісових вантажів.
У негативний бік змінився обсяг передачі вантажів через українсько-молдовські прикордонні переходи. За підсумками семи місяців падіння становить 28,4%. Загальний обсяг скоротився до 1 млн 344 тис. т.
Найбільше передано зернових вантажів — 401 тис. т. На другій сходинці — мінбудматеріали з обсягом 238 тис. т. Третє місце — у руди (170 тис. т). Також серед лідерів перебувають чорні метали (143 тис. т) і цемент (72 тис. т).
Значно впала передача нафтовантажів. Також скоротились обсяги перевезення зернових і мінбудматеріалів. Проте зросли показники передачі руди та брухту чорних металів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом