Через погодні умови врожай зернових на Донеччині буде меншим на 30% – ОВА
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА Артем Чаган.
«На розвиток більшості посівів озимих та ярих зернових культур, а також озимого ріпаку на зерно у нас на Донеччині значно вплинули несприятливі погодні умови – весняна посуха і травневі заморозки», – сказав Чаган.
«Так, за прогнозом, урожайність озимої пшениці в господарствах області очікується на рівні 25-30 ц/га, що становить від 57% до 72% від показників 2023 року. Спостерігається строкатість у стані посівів озимої пшениці – є посіви в гіршому стані, але є і в кращому», – констатував директор департаменту.
За його словами, врожайність ярого ячменю прогнозується на рівні 10-15 ц/га, що становить лише від 34-51% показників минулого року. І тільки в окремих господарствах сподіваються отримати урожайність цієї культури на рівні 25-30 ц/га.
Дещо краща ситуація з урожайністю озимого ячменю; аграрії плануються отримати 25-28 ц/га, це 70% до показників минулого року.
За інформацією ОВА, у 2024 році заморозки значно вплинули на урожай озимого ріпаку, через що зібрати планується 6-8 ц/га, тобто 34% до показника 2023 року. Лише на окремих ділянках, які не постраждали від заморозків, господарства планують отримати по 15-17 ц/га.
«З початком збирання врожаю можна буде більш об’єктивно оцінити валовий збір зерна, але у будь-якому разі врожаю має вистачити для задоволення потреб населення області», – заявив Чаган.
Як повідомлялося, у 2024 році на Донеччині засіяли 313 тис. га сільськогосподарських угідь. Минулої осені засіяли озимі пшеницю та ячмінь на 104 тис. га, озимий ріпак – на 16 тис. га.
Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту – близько 300 км. На підконтрольній українській владі території області наразі залишаються близько 472 тис. мешканців.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом