Через нововведення для експортерів компанії можуть втрачати до $1,5 на одному судні з 25 тис. т кукурудзи — GAFTA
Члени Українського Регіонального Торгового Комітету GAFTA висловили занепокоєння щодо нових законодавчих ініціатив, відображених у законопроектах № 10168-2 та №10169-2, які наразі пройшли перше читання у Верховній Раді.
Обидва законопроекти запроваджують нові правила експорту сільськогосподарської продукції, вносячи зміни до валютного регулювання, адміністрування ПДВ та процедур митного контролю. Передбачається, що відшкодування ПДВ має бути пов’язане з поверненням валютних коштів з наданням підтвердження або доказів того, що було експортовано саме цю продукцію, що є неможливим для зерна навалом (його зберігання відбувається шляхом змішування і тому воно є знеособленим).
Альтернативна пропозиція, про яку йдеться в законопроекті № 10169 – 2 дозволяє компаніям уникати експортних процедур відповідності та замість цього сплачувати 10% експортного мита у випадку, якщо запроваджені експортні процедури відповідності були заблоковані або з якихось причин не були виконані.
Таким чином, експорт буде дозволено тим компаніям, які сплатять 10% експортного мита й погодяться на відсутність подальшого відшкодування ПДВ. Ці два елементи матимуть серйозні ризики як для фермерів, так і для експортерів.
«Наш Комітет стурбований недостатньою прозорістю цих запропонованих нововведень. GAFTA підтримує відкриту і вільну торгівлю, а нові зміни, на наш погляд, є непрозорими. Вони дозволять втручатися в ринкові відносини та регулювати експорт, забороняючи вільну реєстрацію експортних податкових накладних, що матиме дуже негативний вплив та буде створювати бар’єри для експорту. За нашими підрахунками компанія-експортер може втратити до 1,5 млн. доларів США на середнє судно завантажене 25 000 тонами кукурудзи», — йдеться у повідомленні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом