Через можливі проблеми з сушінням зерна аграрії частково замінюють кукурудзу на сою
Оскільки у поточному році є побоювання щодо майбутніх проблем із газом для сушіння зерна, логістикою та реалізацією, в LNZ Group кукурудзу на певних площах замінили соєю і трохи соняшником.
Про це у матеріалі «Погода нівелює наслідки війни: стан посівів у різних регіонах» на SuperAgronom.com розповів Роман Франчук, директор з агровиробництва компанії «LNZ Group».
За його словами, компанія обробляє 82 тис. га землі на Сумщині й Черкащині. Стратегічною культурою залишається кукурудза, яку цьогоріч посіяли в межах 30 тис. га. Це на 12 тис. га менше, ніж у 2021-му. Натомість більше посіяли сої та соняшнику, у зв’язку з можливими проблемами з газом та підвищенням цін на сушіння зерна майбутнього врожаю.
Соняшнику цьогоріч посіяли десь 13,5 тис. га по всіх кластерах разом (на Черкащині у Шполянському кластері 5 тис. га, у Лівобережному 1,5 тис. га, в Сумському кластері — 7 тис. га). Увесь зійшов добре, вегетує нормально.
Також у сівозміні компанії є озима пшениця. За словами Романа Франчука, перезимувала вона чудово, випадання немає, вегетація рушила нормально. Рослини підгодовані, поліковані, розвиваються добре.
«На пшениці ми вже провели 2 фунгіцидні обробки, готуємося до 3-ї. яка буде по прапорцевому листку, залежно від погоди. І хоч якихось великих ризиків по хворобах не бачимо, але менше 3 обробок ми по пшениці не робимо ніколи, іноді й 4-та може бути. Аби в результаті отримати хороші показники з врожайності», — зазначив фахівець.
І додав, що по товарному соняшнику обов’язково 2 фунгіцидні обробки роблять, а на ділянках гібридизації — навіть 4.
«Зараз на соняшнику без фунгіцидів не обійдешся. Якщо того не зробити, то, найімовірніше, можна не добирати 300-500 кг з гектара. Закладіть 1-2 досліди — переконаєтесь», — наголосив Роман Франчук.
Також, як і по кукурудзі, по соняшнику внесли страхові гербіциди.
«Я розумію, що у нашій компанії немає проблем із захистом та підживленням культур. Адже маємо агрохімію і мікродобрива від власного бренду DEFENDA. Але моя порада для агровиробників: якщо хочете отримати врожай — треба трохи вкластись у технологію. Адже без належного захисту важко отримати хороші врожаї», — підсумував директор з агровиробництва LNZ Group.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом