Частка олійних культур в структурі площ буде збільшуватись і наступного року
У 2023 році українські аграрії зібрали 4,8 млн. т сої, 4 млн.т ріпаку, 13 млн. т соняшнику. При цьому посівні площі озимого ріпаку під урожай 2024 залишилися на майже на рівні минулого року.
Про це йдеться в матеріалі «АгроПрогнози 2024: земля, ціни, тенденції» на Latifundist.com.
«Цього року ми вже спостерігали, що частка посіяних олійних культур, а саме сої, соняшнику, ріпаку, збільшилася. Пов’язано це було, перш за все, з дорогою логістикою. Цю тенденцію ми спостерігаємо і в планах аграріїв на наступний сезон», — зауважив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.
Така тенденція очікується і в році, що наступив.
«Баланс врожаю олійних та переробних потужностей — мабуть, основний фактор, що визначає стан попиту, перш за все, на соняшник: маємо потужностей переробки приблизно 20 млн т при поточному врожаї 12-13 тис. т. Відповідно, при наявності можливості відвантаження на експорт продуктів переробки (олія та шрот/макуха) основна маржа в «соняшниковому ланцюгу» залишатиметься у фермерів. Зрозуміло, що соняшник в Україні найближчими роками буде користуватись попитом (як показала практика, то при великих залишках активізується навіть експорт цієї культури). Отже, фермери сіятимуть, знаючи, що з високою ймовірністю продадуть «не в мінус», — каже Костянтин Бугера, експерт з трейдингу олій та шротів.
Непогану прибутковість пророкує експерт і для сої. При високих темпах експорту (по півмільйона тонн на місяць)у другій половині сезону 2023\2024 може виникнути такий дефіцит цієї культури, що за нею «бігатимуть» як експортери, так і переробники.
Основна частина з 4 млн т зібраного минулоріч ріпаку традиційно пішла на експорт, також забезпечивши виробникам непоганий рівень прибутковості. Тож посівні площі озимого ріпаку залишилися на майже на рівні минулого року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом