Будь-які заяви про відкладення реформи ринку землі чи певних її етапів – неактуальні
Земельна реформа має підсилюватись, а не відкладатись. І будь-які заяви про необхідність загальмувати вступ нових норм – неприйнятні. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час Публічної дискусії “Ринок земель в Україні: стан, ефективність, прозорість”. Захід організований програмою USAІD АГРО.
“Будь-які емоції, заяви про відкладення реформи чи певних її етапів – неактуальні і не мають впливати на реформу. Ми маємо рухатись швидше. Земельна реформа має тільки підсилюватися, а не відкладатися”, – підкреслив Міністр агрополітики.
Микола Сольський повідомив, що ринок землі в Україні збільшив можливості розвитку садівництва. За його словами, садів за 1,5 роки закладено більше гектарів, ніж за 5 років до цього.
Він також відзначив, що впровадження реформи – це позитивний сигнал для іноземних інвестицій.
“У нас має бути прозоре, цікаве середовище для бізнесу. І до цього треба йти ще швидше, навіть в період війни. Починати боротись за інвестиції зараз і не зупинятись ні на день”, – підкреслив Міністр агрополітики.
Микола Сольський наголосив, що законодавство про ринок землі побудовано прозоро, унеможливлюючи застосування корупційних схем. При його розробці також аналізували досвід сусідніх країн, які мали подібне Україні право власності на землю. Він відзначив, що законотворці враховували той факт, що землю не будуть масово продавати. Це підтверджує аналіз двох років роботи ринку землі.
“Землі продають небагато. Вона продається коли велика біда чи велике щастя в хаті. Земля – це надія на краще майбутнє. Тому її продають в останню чергу. Статистика показала, що 0,3 % української землі продається в рік, не дивлячись на війну. Пропорція практично не помінялась, коли ми з минулого року відновили реєстри”, – відзначив Міністр агрополітики.
Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп в свою чергу наголосив, що реформи ринку землі стануть ключовим рушієм економічного відновлення України та глобальної продовольчої безпеки.
“Очікується, що нова віха відкриття ринку значно розширить доступ до фінансування для малих сільськогосподарських підприємств. Для фермерів на деокупованих територіях це особливо важливо, оскільки фінансування необхідно, щоб допомогти їм стати на ноги. USAID продовжуватиме підтримувати розвиток ринку землі в Україні як критичної складової економічних перетворень в Україні”, – підкреслив Джеймс Хоуп.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом