Боррель нагадав: РФ не тільки блокує експорт продовольства, а й краде українське зерно
«Ви знаєте, що Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи, і світ знову постає перед штучно створеною проблемою продовольчої безпеки. Путін використовує голод як зброю навіть проти людей у тих країнах, які все ще вагаються у засудженні розв’язаного ним злочинного кровопролиття в Україні», – сказав Боррель.
Він наголосив, що саме Росія блокує й обстрілює українські морські порти та перешкоджає свободі судноплавства у Чорному морі, а відтепер ще й погрожує вважати «військовими» всі судна в регіоні.
«Росія незаконно блокує експорт українського зерна. Вона нищить українські поля та розкрадає українську сільськогосподарську продукцію. Всупереч власним заявам Росія отримує добрий прибуток від експорту зерна і матиме навіть більшу вигоду зараз, коли ціни знову зростуть, після того, як вона вбила (Чорноморську зернову – ред.) угоду та зруйнувала склади в українських портах. Ми переконані, що міжнародна спільнота має рішуче відповісти на цю навмисну спробу Путіна заморити голодом населення світу з метою отримати більше грошей або щоб продовжувати свою злочинну війну», – наголосив високий представник ЄС.
Жозеп Боррель також повідомив, що сьогодні міністри закордонних справ країн ЄС підтвердили Дмитрові Кулебі рішучу підтримку нашої країни у правомірному захисті проти російського агресора, який продовжує вчиняти звірства проти мирного населення, а також, атакуючи порти, наражає на загрозу голоду найуразливіші верстви в усьому світі.
Як повідомлялося, у Брюсселі відбулася Рада міністрів закордонних справ країн ЄС, одним із ключових питань якої стала ситуація в Україні та допомога Києву. У зустрічі в режимі телеконференції взяв участь Дмитро Кулеба.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом