Блокування роботи «зернового коридору» може привести до суттєвого скорочення виробництва зерна в Україні – ЄБА
Блокування росією роботи «зернової ініціативи» призведе до непередбачуваних наслідків для агросектору України в майбутньому, повідомила пресслужба Європейської Бізнес Асоціації.
Зокрема, зазначається в повідомленні, бізнес прогнозує, що закриття коридору може призвести до скорочення посівів озимих в Україні у 2023 р. на 33%, або на 1,5 млн га. Це означає, що виробництво пшениці та ячменю скоротиться на 6 млн тонн.
Таке зниження може спричинити волатильність цін на світовому ринку та загострити проблеми продовольчої безпеки.
«Крім того, підприємці наголошують, що за нинішньої вартості логістики через Дунай фермери будуть змушені продавати зерно на $40 за тонну нижче собівартості. Це не дозволить аграріям завершити посівну наступного року і може призвести до скорочення загального виробництва зерна в Україні на 30%, або 15 млн тонн», – вважають в ЄБА.
В зв’язку з цим асоціація наголошує на важливості об’єднання зусиль для реалізації стратегії повного розблокування українських морських портів Чорного моря для комерційних перевезень усіх видів вантажів.
«Для цього, перш за все, необхідно забезпечити безпеку судноплавства, в т.ч. розмінування морських територій. По-друге, важливо створити програми страхування воєнних ризиків для судноплавних компаній, які ведуть пряму торгівлю з Україною. Уряд України вже затвердив порядок, який передбачає відшкодування шкоди, заподіяної суднам під час їх перебування в українських територіальних водах», – йдеться у повідомленні.
«І, звичайно, найкращим рішенням було б повне розблокування морських комерційних перевезень у Чорному морі та відкриття українських портів для всіх видів вантажів.
Експортним галузям необхідно продовжувати працювати на повну потужність і розблокувати логістичні ланцюги», – підкреслили в ЄБА.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом