Блокада експорту молочки викличе скорочення поголів’я КРС
Закупівельні ціни на молоко в першій декаді червня характеризувалися стабільністю.
Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.
Ціни на молоко екстра ґатунку станом на 7 червня зупинилися на позначці 10,53 грн/кг (без ПДВ), що відповідає ціні, зафіксованої два тижні до того. Водночас діапазон цін сформувався наступний — від 9,80 до 11,15 грн. Вищий ґатунок в середньому коштував 9,97 грн/кг (+1 коп. до попереднього опитування), а перший — 9,89 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків також не змінилася — 10,13 грн/кг (без ПДВ).
«Така стабілізація цін була обумовлена тиском надлишків готової продукції на складах, які сформувалися від початку війни і продовжують накопичуватися через розпал молочного сезону. При цьому значної активізації експорту, яка б могла підтримати ціну, не спостерігається. Всі оператори ринку намагаються втримати ціну, щоб не підштовхнути господарства до дзеркального скорочення поголів’я, яке після перемоги буде важко відновлювати. Проте, якщо ситуація з експортом не зрушить з мертвої точки, за декілька місяців можна буде спостерігати посилення низхідної динаміки утримання корів», — вважають в асоціації.
За оцінками «Інфагро», у 2022 році прогноз експорту молочних продуктів, під тиском порушеної логістики, досить невтішний. Експерти прогнозують продаж на зовнішні ринки: масла — на рівні 7 тис. т (10 тис. т у 2021 р.); сироватки — 14 тис. т (20 тис. т у 2021 р.).
Ситуація з експортом сиру та сирного продукту ще гірша, адже основні країни збуту (Казахстан, Узбекистан) практично блоковані. Логістика через низку країн значно здорожчує український продукт, і він просто стає неконкурентним. Зростання експортних обсягів можливе лише по СЗМ та казеїну, але це за умови реального відновлення експорту до ЄС.
«Наразі експорт через польські порти з перезавантаженням у контейнери у Польщі досі не налагоджений, хоча це питання постійно обговорюється на рівні держав і компаній», — підсумували експерти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом