Бізнес за місяць купив майже 1,5 тис. га сільгоспземель
Юридичні особи придбали 498 земельних ділянок загальною площею 1461 га, або 10,4% від усіх проданих у січні сільгоспземель.
Такі дані наводять KSE Агроцентр та Програма USAID АГРО в аналітичному огляді спільного дослідницького проєкту «Земля незламності».
«Результати першого місяця участі юридичних осіб у ринку земель цілком прогнозовані. Жодного ажіотажу наразі не спостерігається. Ринок звикає до нових умов. Очевидно, що основними бенефіціарами другого етапу ринку є землевласники, чий добробут покращиться завдяки збільшенню цінності землі, а також аграрний сектор, який зможе залучати більше бізнес-кредитів під заставу придбаних земельних ділянок», — підкреслив віцепрезидент KSE з економічної освіти, керівник проєкту професор Олег Нів’євський.
Сукупні обсяги ринку земель у січні цього року порівняно з груднем 2023 року скоротились — на 25,3% за кількістю транзакцій і на 29,3% за площею земель в обігу, що є характерним для початку року.
Водночас ціни на сільгоспземлі відчутно зросли: якщо середньозважена ціна 1 га у грудні 2023 року становила 37 тис. грн, то у січні 2024 року — вже 41,9 тис. грн, що еквівалентно зростанню на 13,3%. Ключовими чинниками зміни цін стало підвищення попиту через відкриття ринку земель для юридичних осіб, а також індексація нормативної грошової оцінки (НГО) за 2023 рік.
Серед регіонів-лідерів ринку земель — Харківська та Полтавська області, де в обігу перебувають майже 2% від загальної площі усіх сільськогосподарських земель регіону, що дорівнює показнику розвинутих сталих ринків. Загалом по Україні в обігу станом на кінець січня цього року перебувало 1,075% від загальної площі усіх сільгоспземель. Усього з моменту відкриття ринку в липні 2021 року було укладено 200 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею 444,3 тис. га.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом