Без української сільгосппродукції Європі доведеться скоротити поголів’я худоби
Україна — четвертий у світі експортер кукурудзи. Основними імпортерами зернової є країни ЄС, Китай та Єгипет. Культура йде не тільки на виробництво харчових продуктів, але і на корм тваринам, як і не ГМ соя. Тому фермери ЄС закликають уряд підтримувати їх, в іншому випадку господарства будуть змушені скорочувати поголів’я худоби.
Про це йдеться у матеріалі «Вдвічі дорожчі продукти, забій тварин і голод в Африці: як війна в Україні вплине на світових споживачів» на Kurkul.com.
З початку війни в Україні ф’ючерси на кукурудзу на парижській біржі Euronext зросли вдвоє і виросли до рекордних 420 євро за тонну. На фоні дефіциту кормів Угорщина, Сербія та Молдова забороняють експорт кукурудзи.
15 березня в уряді Іспанії заявили, що тимчасово послаблять контроль імпорту кукурудзи з Аргентини та Бразилії, щоб компенсувати потенційну нестачу кормів для тварин. Зараз споживачі в Іспанії змушені платити за основні харчові продукти — м’ясо, молоко і яйця — на 40% більше
В Італії намагаються скасувати правила ЄС, що обмежують державну допомогу сектору сільського господарства. Зараз в портах Італії залишається запас кукурудзи на 25 днів. Місцеві фермери кажуть, що ажіотаж на культури, які використовуються для кормів, дуже високий.
«Це не тільки кукурудза, але і соя, і безліч побічних продуктів, які важко знайти. Йде значна боротьба, щоб заволодіти тим, що доступне», — цитує джерело фермерку, яка тримає 1300 корів для виробництва яловичини та молока в північній Італії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом