Базовий контракт на пальмову олію зростає, але трейдери зберігають обережність
Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію в понеділок закрилися зростанням після падіння протягом останніх семи торгових днів поспіль, але слабкіша соєва олія стримала зростання.
Базовий контракт на пальмову олію з постачанням у червні на біржі деривативів Bursa Malaysia виріс на 65 рінггітів, або на 1,9%, до 3577 рінггітів (809,46 доларів США) за тонну.
Пальмова олія спробувала відновити деякі величезні втрати з минулого тижня, але мало імпульсу для підтримки цін, сказала Сатья Варка, співзасновник сінгапурської компанії Palm Oil Analytics, повідомляє Рейтер.
“Настрої до зростання, як і раніше, згладжуються слабкістю споріднених рослинних олій”, – сказав він.
Інвестиційно-банківська група Maybank повідомила, що ф’ючерси на сиру пальмову олію перебувають у беквордації, оскільки очікується, що ціни впадуть напередодні сезонного відновлення виробництва у середині року.
Експорт продукції з пальмової олії з Малайзії з 1 по 25 березня зріс на 11,4–19,8 % порівняно з попереднім місяцем, повідомили у суботу вантажні сюрвеєри.
Індонезія відвантажила 2,95 млн тонн пальмової олії у січні, що на 35,2% більше, ніж роком раніше, йдеться у заяві Індонезійської асоціації виробників пальмової олії.
Виробництво сирої пальмової олії у найбільшого у світі виробника в січні склало 3,89 млн. тонн, а запаси скоротилися на 3,56% порівняно з попереднім місяцем до 3,09 млн. тонн.
Папери найбільш активного контракту Dalian на соєву олію зросли на 1,2%, а контракти на пальмову олію піднялися на 2,0%. Ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго знизилися на 0,1%.
На пальмову олію впливають коливання цін на супутні олії, оскільки вони конкурують за частку на світовому ринку рослинних олій.
Ціни на нафту у понеділок зросли, оскільки інвестори оцінили зусилля влади щодо зниження побоювань щодо світової банківської системи.
Вищі ціни на сиру нафту роблять пальму привабливішою сировиною для біодизеля.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом