Банки очікують трансформацію агрокредитування у 2024 році
Банки готуються до реструктуризації кредитів, збільшення частки банківського фінансування у бюджеті посівної і це ще не все.
Банки у наступному році очікують трансформацію агрокредитування. Про це розповіла керівниця агробізнесу Банку Кредит Дніпро Олександра Єгорцева у щорічному рейтингу «25 провідних банків України».
«У 2022-му банки рефінансували позичальників на один-два сезони для можливості поновлення ними операційної діяльності. І з кінця 2023 року мали би початися платежі для зниження боргу за такими кредитами, проте не всі клієнти зможуть у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання. Тому одним із завдань 2024 року стане якісне проведення другого етапу реструктуризацій», – пояснила керівниця напряму.
Другим трендом стане подальший перерозподіл ринку кредитування агровиробників між державними банками та приватними банками з українським капіталом: вони будуть відвойовувати частку ринку в банків з іноземним капіталом, які в умовах війни не будуть робити ставку на збільшення свого портфеля.
За словами Олександри Єгорцевої, третім трендом стане подальше зростання боргового навантаження агровиробників та збільшення частки банківського фінансування у структурі бюджету посівної.
Очікується подальша зміна структури посівних площ на користь нішевих культур і культур, що мають переробку в Україні.
«У нас є клієнти, які починають сіяти коріандр та гречку, збільшують посівні площі проса, вирощують часник у Харківській області. Це дуже рентабельні напрями», – уточнила Олександра Єгорцева.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом