Банки готові домовлятися про реструктуризацію боргів аграріїв
Реструктуризація кредитів дозволить аграріям вижити та відновити свою діяльність.
Про це йшлося під час наради керівників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національного банку України, представників банків, аграрних асоціацій та фермерських господарств, говориться у повідомленні міністерства.
Як зазначається, представники агросектору, які перебувають на деокупованих чи тимчасово окупованих територіях, зазнали втрат через воєнні дії й не мають можливості виплачувати кредитну заборгованість банкам. Також є випадки накладення банками штрафних санкцій, вилучення заставного майна та судових позовів.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький закликав представників банків підтримати аграріїв у непростий час війни, розглянувши можливість реструктуризації боргів, скасування нарахування відсотків, штрафних санкцій та стягнення кредитів з отримувачів чи поручителів.
«Ми закликаємо розглянути можливі варіанти реструктуризації кредитів, «канікули» для представників агросектору на деокупованих чи тимчасово окупованих територіях для того, щоб ці підприємства могли вижити та відновитися після звільнення територій. На щастя, аграрний сектор навіть у таких складних умовах демонструє стійкість і має перспективу розвитку. Якщо банки заберуть майно в аграріїв, то після звільнення територій ми отримаємо чисте поле, і буде дуже складно відновитися», — пояснив він.
Банки підтвердили готовність йти назустріч сільгоспвиробникам. Керівники установ запевнили, що дотримуються попередніх рекомендацій НБУ щодо гнучкого кредитування та готові індивідуально розглянути кожну кредитну історію.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом