Азійські країни переключаються з австралійської на українську пшеницю
Українська пшениця наразі користується попитом з боку країн Азіїї – Бангладешу, Індонезії, Філіпін – які відчувають брак пропозиції зернової. Якщо у минулі роки Азія закуповувала пшеницю в Австралії, то цьогоріч австралійська пшениця контрактується на більш преміальний китайський ринок. Покращення ситуації з відвантаженнями зерна в одеських портах привертає увагу азіатських покупців до чорноморських поставок і буде сприяти зростанню цін на українську пшеницю. Про це йшлося 17 жовтня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.
“ Україна отримала врожай пшениці на рівні минулого року, але логістика не справляється. Проте останні декілька тижнів стабільно в одеські порти заходять великотонажні судна типу панамакс, і значний попит відчувається з боку азіатських покупців на базисі CIF. Йдеться про Бангладеш Філіпіни, Індонезію. Якщо дивитись на вартість пшениці, яку може запропонувати Україна, то ми сильно можемо виграти в конкурентній боротьбі.
Традиційно, починаючи з грудня, Австралія закривала потреби Азії у пшениці, але за останнім звітом USDA, австралійський врожай може знизитися до 25 млн тонн. Китай активно контрактує австралійську пшеницю, і Азії не вистачає пропозиції. Лише одна Індонезія має потребу у 10 млн тонн пшениці, є одним з найбільших покупців зернової. Проте Австралія охоче переходить на поставки до Китаю, бо це більш преміальний ринок”, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.
За словами аналітиків, Азія переключається на поставки з Чорного моря, цікавиться в Румунії українською пшеницею, яку можна законтрактувати за ціною близько $285 за тонну. Проблемою є обмеження в логістиці, з одеських портів може виходити наразі близько 1 млн тонн зерна щомісячно. Умовні ціни на пшеницю становлять $165-170 за тонну на умовах СРТ Дунайські порти, $218-225 DAP Румунія, $145-150 СРТ Одеса за 2-3 класс.
“Минулого тижня одеські порти активізували торгівлю, цінники починають зрівнюватися з дунайськими портами. Попит наростає, і він буде штовхати ціни вгору, можна очікувати щотижневого зростання цін на пшеницю на рівні 3-5 $/т”, – додають у “ПУСК”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом