Австралії не вдасться повторити торішній рекорд урожаю зерна
Урожай зернових в Австралії буде набагато меншим, ніж минулого рекордного року. Усьому виною Ель-Ніньйо. Проте країна залишається великим експортером пшениці, ячменю та сорго. Найважливішим замовником цієї продукції є Китай.
Австралійські фермери, які вирощують зерно, дуже добре розпочали сезон: запаси вологи у ґрунті були на гарному рівні. Проте з липня по вересень 2023 року кількість опадів була значно нижчою від середніх значень.
Погодні умови Ель-Ніньйо продовжують переважати, і Австралійське бюро метеорології прогнозує, що посуха продовжиться найближчими місяцями.
Офіс міністерства сільського господарства США (USDA) у Канберрі, як і раніше, очікує, що виробництво пшениці досягне 26,5 млн тонн, що є середнім показником за останні 10 років. Проте рекордний врожай пшениці в 39,7 млн тонн у 2022/23 маркетинговому році буде втрачено з великим відривом. Очікується, що експорт пшениці у 2023/24 МР досягне 18,5 млн. тонн у порівнянні з рекордними 32 млн. тонн минулого року.
На 2023/24 маркетинговий рік виробництво ячменю також прогнозується на рівні 10 млн. тонн, а експорт – на рівні 5,5 млн. тонн. Це приблизно на 11% менше, ніж у середньому за 10 років, а також менше, ніж торік (14,1 млн. тонн).
За даними USDA, Австралія має понад 50 напрямків експорту пшениці. Серед них шість основних замовників: Китай, Індонезія, Філіппіни, В’єтнам, Південна Корея та Таїланд. На ці країни припадає найбільша частка експорту пшениці Австралії останні п’ять років. Експорт пшениці до Китаю в 2022/23 фінансовому році зріс до більш ніж 7 млн. тонн, що еквівалентно приблизно чверті експорту пшениці з Австралії.
У серпні 2023 року Китай оголосив, що скасує імпортне мито на австралійський ячмінь. У вересні 2023 року повідомлялося, що перша партія ячменю залишила порт Західної Австралії у напрямку Китаю. Фахівці галузі зазначають, що тепер, коли торгівля ячменем відновлюється, інші великі експортери ячменю до Китаю (наприклад, Франція) можуть опинитися під тиском.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом