Австралія очікує третій рекордний врожай озимих культур
Згідно зі звітом Rabobank Group, австралійські фермери готові до потенційного «хет-трику», коли мова заходить про збирання врожаю поточного сезону: посіви озимих можуть дати рекордний врожай, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Очікується, що посівні площі досягнуть історичного максимуму в 23,8 млн гектарів, причому виробники особливо оптимістично налаштовані щодо перспектив ріпаку, де посіви зросли більш ніж на 20% порівняно з 2021 роком. Очікується зростання посівних площ пшениці на 1,4%.
Оскільки фермери посилюють посівні роботи по всій країні, сприятливі сезонні умови покращують перспективи виробництва, а Австралія збирається зібрати ще один «вищий за середній» врожай зернових – третій поспіль, повідомляє Rabobank Group.
Хоча ще один рекордний врожай з Австралії не потрапить на світові ринки протягом багатьох місяців, перспектива збільшення поставок має запропонувати деяке полегшення для світу, позбавленого пшениці, після того, як війна в Україні скоротила експорт з Чорноморського регіону. Екстремальна погода в інших основних регіонах виробництва лише посилила побоювання щодо дефіциту, а ф’ючерси на пшеницю в Чикаго з початку року зросли майже на 50%.
Очікування щодо експортної програми Австралії великі. Rabobank Group оцінює поставки пшениці в сезоні 2022/23 на рівні 26 млн тонн із «сильними експортними показниками в Південно-Східну Азію», – повідомили в Rabobank Group.
Але поки що рано говорити, чи призведе розширення посівів до ще одного року рекордного виробництва.
Оцінки виробництва на сезон 2022/23 включають:
- Пшениці 32,5 млн тонн, що на 10% менше, ніж у 2021 році;
- Ячменю 11 млн тонн, зниження на 18%;
- Ріпаку 5,8 млн тонн, зниження на 9%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом