Австралія хоче покращити доступ яловичині та цукру в рамках торговельної угоди з ЄС

Джерело:  Meatinfo
Австралія

Європейський Союз має запропонувати ширший доступ на свій ринок австралійській яловичині, баранині та цукру, якщо він хоче, щоб Канберра погодила торговельну угоду, повідомило агентство Reuters з посиланням на міністра торгівлі Австралії Дона Фаррелла у середу.

Фаррелл також сказав, що ЄС виступав за низькі квоти для Австралії, заявивши, що її сільськогосподарська продукція відібрала частку ринку у виробників ЄС у Великій Британії після укладання торгової угоди між Австралією та Великою Британією у 2021 році.

Обидві сторони ведуть переговори із 2018 року.

Фаррелл зустрінеться з комісаром ЄС з торгівлі Валдісом Домбровскісом на зустрічі міністрів торгівлі Великої сімки в Японії 28-29 жовтня. Він попередив, що якщо угода не буде узгоджена найближчим часом, європейські вибори, що відбудуться наступного року, можуть відкласти переговори на роки.

Австралійські сільськогосподарські групи закликали Фаррелла не підписувати угоду, доки ЄС не покращить свою пропозицію.

«Нам потрібна від них найкраща пропозиція щодо баранини, яловичини та цукру», — сказав Фаррелл в інтерв’ю журналу Politics with Michelle Grattan. – «Один із їхніх аргументів полягає в тому, що ми настільки успішно уклали нашу торгову угоду з Великобританією, що більша частина їхнього ринку зі Сполученим Королівством була зайнята австралійською яловичиною, бараниною та цукром», – сказав він.

Він також сказав, що розбіжності щодо прав на найменування продуктів харчування ще не врегульовані. ЄС хоче, щоб такі назви, як фета чи просекко, були зарезервовані для продуктів, виготовлених у Європі, проти чого виступають австралійські виробники.

Однак Фаррелл повідомив Reuters, що угоду все ще можна підписати у ці вихідні.

Австралія хоче використовувати угоду про вільну торгівлю для збільшення експорту своєї сільськогосподарської продукції за рахунок скасування тарифів та розширення квот, тоді як Європа, ймовірно, отримає ширший доступ до критично важливої гірничодобувної промисловості Австралії.

Жодна зі сторін не розкрила своєї позиції на переговорах, але цього місяця агентство Reuters повідомило, що ЄС запропонував настільки низькі квоти на імпорт цукру, що їхнє постачання стає комерційно недоцільним.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!