АСУ проаналізувала ефективність свиногосподарств у 2021
У пріоритеті українських свинарів — скорочення падежу та ефективна годівля. Такими підсумками бенчмаркінгу* вітчизняних свиногосподарств за 2020-ий поділилися аналітики Асоціації «Свинарі України».
У дослідженні взяло участь 24 підприємства, які представляють 1/5 ринку промислової свинини в Україні.
Вибірка представлена виробниками усіх розмірів: від 100 свиноматок до флагманів з першої десятки найбільших свиногосподарств.
У 2020-му більшість підприємств-респондентів успішно попрацювали над покращенням своїх виробничих показників: «Порівняння з даними попереднього раунду бенчмаркінгу вказує, що за кожним з аналізованих показників покращення продемонструвала понад половина респондентів. Основними векторами вдосконалення стали підвищення збереженості поголів’я та ефективності годівлі. Так, збільшення коефіцієнтів збереженості тварин відзначаємо на усіх етапах виробництва, а конверсія та середньодобі витрати корму на дорощуванні та відгодівлі менші ніж роком раніше. Так….», — коментує координатор дослідження Олександра Бондарська.
Показники продуктивності свиноматок не встановили нових рекордів за результатами 2020-го, проте середня кількість живонароджених поросят в розрахунку на свиноматку за цей період наблизилася до 30 голів: в середньому по вибірці показник склав 29,5 гол./рік. Середня кількість відлученців на свиноматку склала 26,5 гол. (проти 25,3 гол. за результами 2019-го), а максимальний показник сягнув 36,4 поросяти на свиноматку, що на 5% більше за відповіний максимум попереднього дослідження.
Показник товарності виробництва також помітно покращився. Хоча найбільша кількість реалізованих свиней в розрахунку на свиноматку на рік залишилася на рівні 33,6 гол., середній показник підвищився до 23,8 гол., що на 5% вище, ніж за результатами 2019-го. При цьому значення відповідного показника у половини цьогорічної вибірки перевищує вказаний середній рівень.
Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини. Головні цілі об’єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом