Асоціація «Дунайська Соя» запускає другий сезон виплат часткової компенсації за придбання оригінального насіння не-ГМ сої
Асоціація «Дунайська Соя» продовжує цього року реалізацію «Проєкту підтримки малих фермерів, що вирощують сою» за рахунок власного фінансування організації. Про це повідомила Анастасія Радюк, керівниця Проєкту та менеджерка з якості «Дунайської Сої».
За даними ринкових досліджень через брак коштів невеликі фермери порівняно з середніми та великими виробниками часто використовують бюджетне насіння невідомого походження (у більшості випадків заражене ГМ) або насіння низьких репродукцій. У поєднанні з неналежною технологією виробництва це призводить до недоотримання врожайності. За аналітикою Державної служби статистики України урожайність сої фермерських господарств щонайменше на 10% є меншою за урожайність середніх та великих агропідприємств.
«Після успішних результатів минулого року та задля демонстрації переваг використання оригінального насіння сої та сприяння впровадження сталих агрономічних практик вирощування не-ГМ сої як основи для розвитку потенціалу малих фермерів в Україні Асоціацією «Дунайська Соя» було прийняте рішення продовжити «Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою». Проєкт передбачає отримання часткової компенсації 15% від вартості придбаного оригінального сертифікованого насіння не-ГМ сої під посівну кампанію 2024 року. Як і минулого року учасниками можуть бути агровиробники всіх регіонів України із загальним земельним банком до 1 000 га, що не входять до структури агрохолдингів, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України», – зазначила А. Радюк.
Під часткову компенсацію підпадає оригінальне сертифіковане насіння не-ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції. Обрані сорти мають бути внесені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні та мати сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.
У 2023 році завдяки Проєкту компенсацію загальною сумою понад 2 млн грн отримали 30 невеликих фермерів у 11 регіонах України. У рамках другого етапу Проєкту, Асоціація забезпечила учасників наборами експрес-тестів для якісного аналізу з визначення ГМО, а також практичним тренінгом щодо їх використання.
Подача документів на участь у Проєкті підтримки малих фермерів, що вирощують не-ГМ сою розпочинається 1 квітня 2024 року. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті Проєкту https://www.donausoja.org/uk/soya–farmers–support–in–ukraine/
Організатори звертають увагу на необхідність детального ознайомлення з умовами участі та що кількість учасників обмежена.
Про Асоціацію «Дунайська Соя»:
Асоціація «Дунайська Соя» є неприбутковою, незалежною організацією з членським підходом, головний офіс якої знаходиться у Відні. Візією організації є стале, безпечне та забезпечення білком європейського походження. Для досягнення цієї мети «Дунайська Соя» підтримує, з-поміж іншого, стале виробництво сої в Європі та розвиток регіональних ланцюгів доданої вартості. Два сертифікати «Дунайська Соя»/ «Європейська Соя» надаються не-ГМ соєві продукти контрольованого походження та якості з Дунайського регіону та Європи. Асоціація «Дунайська Соя» об’єднує понад 330 членів у 27 країнах.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом