Анексований Росією Крим засипає Сирію українською пшеницею
Використовуючи малопомітний флот кораблів, які перебувають під санкціями США, Сирія цього року різко збільшила імпорт пшениці з Чорноморського українського півострова Крим, який Росія анексувала, що є ознакою посилення економічної співпраці між двома країнами.
Про це пише Reuters.
Пшениця, відправлена до Сирії з чорноморського порту Севастополя в Криму, цього року зросла в 17 разів до трохи більше 500 000 тонн, свідчать дані Refinitiv, що становить майже третину загального імпорту зерна в країну.
Оскільки санкції ускладнюють торгівлю Сирії та Росії за допомогою звичайного морського транспорту та морського страхування, дві країни все більше покладаються на власні кораблі для перевезення зерна, включаючи три сирійські судна, які підпадають під санкції, накладені Вашингтоном.
Видання нагадує, що Росія все ще контролює частину сільськогосподарських територій України – Херсонщину та Запоріжжя.
“І Україна, і влада, встановлена Росією, погоджуються, що частина зерна була вивезена з окупованого Запоріжжя через Крим. Хоча Україна каже, що зерно вкрали окупанти, Росія це звинувачення заперечує”, – пише Reuters.
Україна каже, що принаймні частина зерна, яке пройшло через Севастополь, була вивезена з українських територій після вторгнення Росії. Посольство України в Бейруті, яке відстежує вантажі, що надходять до Сирії, вважає, що 500 000 тонн награбованого українського зерна прибуло до Сирії з моменту вторгнення РФ.
У посольстві заявили, що ці розрахунки та твердження української влади про крадіжку зерна базувалися на інформації від власників полів і силосів на окупованих територіях, супутникових даних про рух вантажівок до портів і відстеження суден.
Євген Баліцький, призначений Москвою губернатор окупованої Росією частини Запорізької області, заявив у червні, що кримські порти використовувалися для експорту зерна із Запоріжжя.
Україна заперечує ці цифри, стверджуючи, що Крим виробляє не так багато.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом