Американські вчені з НОАА підтвердили початок Ель-Ніньйо, яке може призвести до того, що 2024 рік стане найспекотнішим в історії

Джерело:  GrainTrade
Ель-Ніньйо

Американські вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (НОАА) підтвердили початок природного явища Ель-Ніньйо, про яке фахівці говорили кілька місяців тому. Згідно з повідомленням BBC, вчені вважають, що Ель-Ніньйо, яке супроводжується підвищенням температури на поверхні води в морях, може призвести до того, що 2024 рік стане найспекотнішим в історії. До цього рекорд належав 2016 року.

Один з ознак настання Ель-Ніньо полягає в тому, що температура води в Тихому океані була вищою на 0,5 градуса протягом місяця, ніж зазвичай для цього місяця. Як заявила вчена з НОАА Мішель Л,Еро, вони впевнені, що спостережувані ознаки будуть посилюватися. “За останній тиждень зріст склав 0,8 градуса, що навіть вище, ніж показники травня”, – зауважила вона.

Фахівці прогнозують, що Ель-Ніньйо помітно вплине на погоду в різних регіонах – може принести посуху в Австралію, збільшити кількість опадів у вигляді дощу на півдні США та послабити мусони в Індії. “Новий рекорд для глобальних температур в наступному році дуже ймовірний”, – вважає керівник відділу довгострокового прогнозування в Метеорологічній службі Великої Британії Адам Скайф. – “Все залежить від того, наскільки масштабним виявиться Ель-Ніньйо. Якщо до кінця цього року виявиться, що його масштаб серйозний, тоді є великі шанси на новий рекорд”.

Рекордно спекотні роки зазвичай настають наступного року після приходу Ель-Ніньйо. Вчені хвилюються, що цього разу Ель-Ніньйо призведе до підвищення середніх температур повітря на планеті на півтора градуса з усіма наслідками, включаючи економічні. На прикладі: Ель-Ніньйо в 1997-1998 роках коштувало світу 5 трлн доларів, і тоді через спричинені цим явищем шторми і повені загинуло близько 23 тисяч людей.

Аналітики з Австралійського метеорологічного бюро підвищили ймовірність природної аномалії Ель-Ніньйо у світі в поточному році до 70%, що на 20% більше ніж попередні прогнози і утричі більше ніж звичайне значення. Також у своєму прогнозі експерти включили режим попередження. Однак вони пояснили, що попередження – це не гарантія того, що ця подія обов’язково станеться, а скоріше ознака того, що на це є багато передумов. Прогнозується, що зазначене природне явище вплине на перспективи виробництва важливих зернових і олійних культур у великих країнах-виробниках.

По-перше, постраждає сама Австралія. Протягом найближчих двох тижнів там очікуються сильніші дощі, ніж раніше. Аналітики знижують прогноз збору пшениці в країні у 2023-24 сільськогосподарському році (у цьому випадку триває з жовтня по вересень) на 34% від того ж періоду минулого року, або до майже 26,2 мільйона тонн. При цьому вартість культури (за умов FOB) повинна збільшитись на один відсоток від рівня двотижневої давності, або до 288 доларів, повідомляє Національне аграрне агентство.

Проблеми також очікуються в ряді країн Азії, Латинської Америки, що підтверджують інші місцеві джерела. В Малайзії, як прогнозує сам міністр природних ресурсів країни Нік Назмі Нік Ахмад, буде “слабке” Ель-Ніньйо, від якого постраждає пальмова олія. Раніше уряд країни прогнозував сильний випадок стихії та оцінював втрати в 20%. Індонезію, за даними місцевих метеорологів, очікує посуха з втратою врожаю сировини для олії та необхідного рівня вологості, а також лісові пожежі. Ціна на продукт у країні вже знизилась на понад дев’ять відсотків до 775 доларів за тонну.

У Китаї вже йдуть несвоєчасні дощі, які псують значні обсяги врожаю озимої пшениці. Далі ситуація може ще більше ускладнитись. За даними місцевого Мінсільгоспу, на 5 червня було зібрано лише 9,1 мільйона гектарів або 45% від плану. Це також на 2 млн га менше, ніж у минулому році. Крім того, зазвичай до цього часу культура в Китаї вже збирається.

Аргентина страждає від посухи майже на всій території, крім південно-східного Буенос-Айресу. Середні тижневі температури перевищують норму. Це призвело до різкого зниження врожаю пшениці, сої та кукурудзи цього сезону.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!