Алжир продовжить закуповувати великі обсяги пшениці за кордоном також і наступного року
Постачання пшениці до Алжиру, другий за величиною ринок імпорту в Африці після Єгипту, як очікується, залишаться на рівні 8,7 млн тонн у 2024-25 роках через зниження місцевого виробництва, йдеться у звіті Глобальної мережі сільськогосподарської інформації (GAIN), підготовленому Іноземна сільськогосподарська служба (FAS) Міністерства сільського господарства США.
У своєму звіті від 30 січня FAS заявила, що через зниження кількості опадів та рівня вологості ґрунту врожай пшениці та ячменю в країні буде нижчим за середній рівень у 2024-25 маркетинговому році, який починається в липні. В результаті імпорт пшениці в 2023-24 році досягне 8,7 млн. тонн, що є найвищим показником з 2016-17 років, коли було імпортовано з 8,4 млн. тонн, і залишиться на цьому рівні в наступному сезоні. Імпорт ячменю очікується на рівні 700 тисяч тонн.
“За даними торгової преси, Алжир продовжує ввозити російську пшеницю протягом усієї війни у Чорноморському регіоні”, – йдеться у повідомленні FAS. Російська пшениця відвоювала частку на алжирському ринку в інших постачальників, зокрема, у Франції, яка в останні роки різко скоротила постачання на свої традиційні ринки, таких як Північна Африка”. Росія може поставити до Алжиру близько 2,5 мільйона тонн пшениці до червня наступного року”.
У 2022-23 роках Алжир виробить, за оцінками, 3,7 мільйона тонн пшениці та 1,4 мільйона тонн ячменю.
Північноафриканська країна із населенням близько 44 мільйонів людей щорічно споживає 11 мільйонів тонн пшениці, з яких лише третина припадає на місцеве виробництво. Пшениця є основним продуктом харчування та становить 60% продовольчого раціону в Алжирі.
FAS очікує, що в 2024-25 роках потужності зберігання зерна збільшаться, що допоможе забезпечити достатні поставки, хоча запаси можуть зрости не відразу. За прогнозами, кінцеві запаси в 2024-25 роках становитимуть 5,4 млн. тонн порівняно з 5,3 млн. тонн у попередньому маркетинговому році.
Міністр сільського господарства Юсеф Чорфа нещодавно заявив, що цього року буде збудовано 350 місцевих центрів зберігання зерна, що дозволить збільшити потужності із зберігання до 9 млн тонн порівняно з 3,4 млн тонн на даний час, повідомляє FAS. Будівництво має розпочатися у березні та завершитися протягом восьми місяців.
Крім того, міністр повідомив про реконструкцію 16 центрів зберігання зерна, які будуть введені в експлуатацію через 18 місяців, а також про будівництво 30 елеваторів. Ці споруди призначені для зберігання всієї пшениці та ячменю як імпортного, так і місцевого виробництва.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом